Головна Наука Китай запустив у космос Gravity-1 — найбільшу твердопаливну ракету вантажопідйомністю 6,5 тонн

Китай запустив у космос Gravity-1 — найбільшу твердопаливну ракету вантажопідйомністю 6,5 тонн

by host

11 січня Китай здійснив успішний запуск нової ракети Gravity-1, створеної китайською компанією Orienspace. Масивна ракета піднялася в небо з палуби корабля, що стояв у Жовтому морі.

Gravity-1 може доставляти на низьку навколоземну орбіту близько 6500 кг корисного вантажу. Вона стала найпотужнішою китайською комерційною ракетою, а також найпотужнішою твердопаливною ракетою-носієм, яка коли-небудь виконувала орбітальну місію. Повна вага Gravity-1 складає 405 тонн, а сумарна тяга на старті – 600 тонн. Раніше, як правило, із морських платформ Китай запускав ракети менших класів.

Китай запустил в космос Gravity-1 — крупнейшую твердотопливную ракету грузоподъемностью 6,5 тонны

У рамках своєї першої місії Gravity-1 успішно вивела на заплановану орбіту своє корисне навантаження — три комерційні метеорологічні супутники Yunyao-1. Запуск Galaxy-1 став четвертою орбітальною місією Китаю цього року. Останнім часом країна збільшила частоту запусків до вражаючого рівня, причому приватний сектор відіграє все більш важливу роль. 2022 року Китай запустив 64 орбітальні місії, а потім побив цей національний рекорд, запустивши 2023 року вже 67 місій.

Компанія Orienspace також розробляє кілька інших ракет. Версія Gravity-2 матиме активний ступінь, що працює на рідкому паливі, та твердопаливні ракетні прискорювачі. Як очікується, ракета зможе виводити на низьку навколоземну орбіту близько 22,6 тони. Компанія планує здійснити перший запуск Gravity-2 у 2025 році. Крім того, ведуться роботи над Gravity-3, яка буде поєднувати в собі 3 основні ступені Gravity-2, подібно до того, як Falcon Heavy включає 3 пов’язані разом прискорювачі Falcon 9. Корисне навантаження Gravity-3 складе близько 30,6 тонни.

Для порівняння, Falcon 9 та Falcon Heavy можуть доставляти на низьку навколоземну орбіту близько 25 тонн та 70 тонн вантажу відповідно.

Джерело: space

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.