Головна Наука Місяць, ймовірно, мав багато малих «братів і сестер» на орбіті Землі в далекому минулому

Місяць, ймовірно, мав багато малих «братів і сестер» на орбіті Землі в далекому минулому

by host

Учені з Невадського університету в Лас-Вегасі висунули гіпотезу, що в ранні періоди існування система Земля-Місяць могла мати маленьких компаньйонів на полярних орбітах.

Сьогодні Місяць обертається навколо Землі на відстані приблизно 384 600 км, що в 30 разів перевищує діаметр нашої планети. Однак ця відстань постійно збільшується — Місяць віддаляється від Землі зі швидкістю приблизно 3,8 см на рік.

Дослідники зазначають, що Місяць сформувався майже 4,5 мільярда років тому, ймовірно, унаслідок зіткнення Землі з об’єктом розміром із Марс. Після цієї катастрофічної події Місяць утворився на відстані лише 19 135 км від Землі, що становить приблизно 1,5 діаметра нашої планети.

Стівен Лепп, співавтор дослідження, пояснює:

«На початкових етапах формування Сонячної системи було набагато більше дрібних тіл і уламків, ніж сьогодні».

Більшість уламків, що утворилися при формуванні Місяця, ймовірно, зіткнулися з Місяцем або Землею, або були відкинуті від них обох. Однак, деякі з них могли обертатися навколо Землі та Місяця на так званих кругових орбітах.

Дослідники виявили, що система Земля-Місяць могла мати супутника або диск на полярній орбіті — тобто навколо полюсів Землі та Місяця, а не екватора. Такі орбіти були стабільними від моменту формування Місяця до того, як відстань між Землею і Місяцем досягла 7,5 діаметрів Землі.

Хоча сьогодні орбіта Місяця нахилена на 5 градусів відносно орбіти Землі навколо Сонця, попередні дослідження припускали, що під час формування цей нахил становив щонайменше 10 градусів. Наявність супутників на полярних орбітах могла вплинути на еволюцію системи Земля-Місяць і пояснити ці загадкові аспекти.

Лепп підсумовує, що ці знахідки відкривають можливість формування стабільних полярних місяців у екзопланетних системах, що може мати спостережувані наслідки для майбутніх досліджень.

Результати дослідження прийняті до публікації в журналі Astrophysical Journal.

Нагадаємо, дослідники з Китаю знайшли докази наявності води в пробах місячного ґрунту, зібраних місією Chang’e-5, що відкриває нові перспективи у вивченні природного супутника Землі.

Куди ти, Місяць? Від Землі «втікає» природний супутник і це впливає на нас не найкращим чином

Джерело: Space

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.