Головна Наука Монстр-пляма на Сонці щойно «видала» найпотужніший за останні 11 років спалах

Монстр-пляма на Сонці щойно «видала» найпотужніший за останні 11 років спалах

by host

Гігантська сонячна пляма на Сонці, позначена як AR3664, залишила нам прощальний подарунок, але на цей раз без бонусів у вигляді Полярного сяйва.

10 травня AR3664 видала спалах класу X5.8, а протягом останньої доби спалахи X1.7, X1.3 і колосальний X8.7 — найпотужніший протягом поточного 11-річного сонячного циклу, за даними Центру прогнозування космічної погоди NOAA.

Сонячні спалахи — це інтенсивні спалахи електромагнітного випромінювання, що викидають плями (темні утворення, розташовані на поверхні Сонця). Вони класифікуються за літерами відповідно до розміру (причому спалахи класу X — найбільші) та цифрами, які позначають потужність.

Попри розміри та потужність нинішнього спалаху, навряд варто сподіватися на повторення поширених полярних сяйв, як це було 10 травня.

«Завдяки своєму розташуванню будь-який корональний виброс маси, пов’язаний із цим спалахом, ймовірно, не матиме жодного геомагнітного впливу на Землю», — написали в NOAA.

Водночас проблеми з радіозв’язком на освітленій Сонцем стороні Землі таки ймовірні. За даними SpaceWeather.com, з Австралії та Східної Азії вже надходять повідомлення про майже повне відключення частот 20 МГц або нижче.

Північне сяйво на Львівщині. Фото: Орест Залипський
Північне сяйво на Львівщині. Фото: Орест Залипський

Коли пляма знаходиться над західним краєм Сонця, то потрапляє в певне місце, що магнітно з’єднує її з Землею — по суті, потік протонів потім прямує до нас по надшвидкісній космічній автостраді, яка називається спіраллю Паркера. Частинки досягають магнітного поля Землі, обертаються і прямують до полюсів, де реагують з нашою атмосферою та викликають проблеми із передачею короткохвильового радіосигналу.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.