Головна Наука «Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за площу Києва

«Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за площу Києва

by host

Айсберг площею у 4000 км² нині рухається за межі антарктичних вод.

A23a відколовся від шельфового льодовика Філхнера в Антарктиці у 1986 році, застряг на дні океану і протягом багатьох років залишався в морі Ведделла. Однак зараз, згідно з останніми супутниковими знімками, айсберг вагою у понад трильйон тонн швидко дрейфує повз північний край Антарктичного півострова під дією сильних вітрів та течій.

Айсберг має площу 4000 км² (приблизно вп’ятеро більша за площу Києва) та товщину льоду 400 метрів (майже як висота Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку). Він також є одним із найстаріших айсбергів у світі.

«Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за Київ
Площа айсберга у порівнянні з Великим Лондоном, Великим островом (Гаваї) та Кіпром.

Гляціолог«Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за площу Києва«Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за площу КиєваГляціолог – вчений, що вивчає льодовики, умови й особливості їх походження, існування й розвиток, а також склад, будову, фізичні властивості й взаємодію з географічним середовищем Британської антарктичної служби Олівер Марш каже, що рідко можна побачити таку велетенську льодову гору в русі, тому вчені уважно стежитимуть за його траєкторією. Далі айсберг, ймовірно, буде спрямований течією Західних вітрів«Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за площу Києва«Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за площу КиєваТечія Західних вітрів або ж Антарктична циркумполярна течія — найпотужніша океанічна течія на Землі, яка діє в Південній півкулі між 40 і 55° південної широти, зумовлена впливом постійних західних вітрів (звідки й назва) і має напрям із заходу на схід. до Південного океану«Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за площу Києва«Найбільший айсберг в історії‎». Від Антарктиди відокремилась гігантська льодова гора — у 5 разів більша за площу КиєваПівденний або Антарктичний океан — четвертий за розміром океан Землі, що омиває Антарктиду. Міжнародна гідрографічна організація досі не ратифікувала своє рішення 2000 року про визначення океану в межах 60-ї південної паралелі. Останнє опубліковане визначення всіх океанів датовано 1953 роком: у ньому існування Південного океану суперечливе. по шляху, відомому як «алея айсбергів».

«Імовірно, з часом він просто трохи потоншав і отримав трохи додаткової плавучості, що дозволило йому піднятися з дна океану та підштовхнутися океанськими течіями», — сказав Марш в коментарі The Guardian.

Як пише BBC, цілком можливо, що A23a може приземлитись на острові Південна Джорджія, що створить проблему для тюленів, пінгвінів і морських птахів, які тут розмножуються та добувають їжу в навколишніх водах.

У 2020 році ще один гігантський айсберг, A68, викликав побоювання щодо зіткнення з Південною Джорджією та знищення життя на морському дні, перекривши доступ до їжі. Такої катастрофи врешті-решт вдалося запобігти, коли він розпався на дрібніші шматки — такий фінал можливий і для A23a.

Водночас за словами Марша, «айсберг такого масштабу має потенціал жити досить довго в Південному океані, навіть попри те, що він набагато тепліший», і може пробитися далі на північ у бік Південної Африки, заважаючи судноплавству.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.