Головна Наука Найменший родич людини: останки Paranthropus robustus виявлені в Південній Африці

Найменший родич людини: останки Paranthropus robustus виявлені в Південній Африці

У Південній Африці були знайдені останки одного з найменших родичів людини, який жив 2 мільйони років тому. Доросла особина Paranthropus robustus, яка мала зріст лише 1,03 метра, виявилася ще нижчою за відомого австралопітека на ім’я “Люсі” та загадкову групу крихітних “гобітів” з Індонезії. Ці знахідки надають важливу інформацію про палеонтологію та розвиток гомінідів.

Про це розповідає ProIT

Важливі знахідки та дослідження

Кістки ніг цього виду трапляються досить рідко, тому нові знахідки є важливими для розуміння, як P. robustus пересувався. Дослідження, опубліковане в Journal of Human Evolution, описує знахідку шматків осадових порід, які датуються віком від 1,7 до 2,3 мільйони років. Вони були виявлені у вапняковій печері Сварткранс, що знаходиться в так званій “Колисці людства” в Південній Африці.

Під час розкопок учені виявили три сполучні кістки – ліве стегно, стегно і гомілку – усі від однієї молодої дорослої особини гомініда. Ґрунтуючись на формі кісток, дослідники вважають, що ця особина була молодою дорослою самкою виду P. robustus, також відомого як міцний австралопітек через великий розмір зубів і обличчя.

Причини загибелі та загадки невеликих розмірів

Важливим аспектом дослідження стало виявлення, що молодий P. robustus загинув через напад леопарда. Сліди зубів цієї м’ясоїдної тварини на кістках гомініда підтверджують дану гіпотезу. Раніше один із співавторів дослідження, К. К. Брейн, зазначав, що інші скам’янілості з цього місця також мають сліди, які збігаються з зубами леопарда.

“Це відкриття важливе для розуміння того, як вони виглядали та як пересувалися”, – зазначив дослідник Джейсон Л. Гітон.

Ще однією загадкою залишається питання про невеликі розміри P. robustus. Наразі немає доказів того, що цей вид підпадав під вплив острівної карликовості. Співавтор дослідження Джейсон Хітон припускає, що це може бути результатом природних варіацій всередині виду, відмінностей на рівні популяції або впливу навколишнього середовища, наприклад, харчування або обмеження розвитку.

Дослідники вважають, що подальші розкопки у Сварткранс можуть допомогти з’ясувати причини невеликих розмірів P. robustus.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.