Головна Наука Національний банк України готує тестування цифрової гривні

Національний банк України готує тестування цифрової гривні

Національний банк України (НБУ) анонсував плани з тестування е-гривні в рамках пілотного проєкту. За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, це може стати додатковою формою розрахунків для населення, хоча остаточне рішення про випуск активу все ще не ухвалене.

Про це розповідає ProIT

Переваги цифрової гривні

Шабан наголосив, що штрафи та податки можуть бути автоматизовані завдяки цифровим грошам, що відкриває нові можливості для державних програм підтримки. Наприклад, кошти з програм «єВідновлення» можуть бути використані лише на будівельні матеріали, а з «єКнига» — тільки на книги.

Він підкреслив, що е-гривня забезпечить реалізацію цих обмежень на рівні валюти, на відміну від існуючих механізмів через окремі рахунки або картки. Після отримання коштів продавець зможе використовувати їх у звичному форматі — як готівкові чи безготівкові платежі.

Тестування та майбутні плани

На даний момент НБУ вивчає технологічні можливості цифрової гривні і планує залучення реальних користувачів та підприємців до тестування. Регулятор також веде переговори з потенційними технологічними партнерами та українськими банками, які виявили інтерес до проєкту.

«Тепер гривня може бути і цифровою. Ми не говоримо про те, що це буде єдиний вид валюти, громадянин може сам вирішувати, користуватись чи ні. Не хочеш — не користуйся. Третя форма гривні, альтернативна», — зазначив Олексій Шабан.

Ідея запуску е-гривні обговорюється вже кілька років, і хоча первісно тестування планувалося на другу половину 2024 року, зараз графік зміщено на 2025 рік.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.