У Південній Африці вчені здійснили визначне відкриття, знайшовши щелепу, яка належить раніше невідомому виду предка людини, віком 1,4 мільйона років. Ця скам’янілість, відома як SK 15, була виявлена в печері Сварткранс ще в 1949 році й досі викликала численні дослідження. Згідно з інформацією, що надійшла від науковців, первинно вважалося, що SK 15 належить до виду Telanthropus capensis, але пізніші дослідження натякають, що вона може бути пов’язана з Homo ergaster.
Про це розповідає ProIT
Важливість нового відкриття
Завдяки сучасним науковим методам, таким як рентгенівське сканування і 3D-моделювання, дослідники дійшли висновку, що SK 15 належить до нового, раніше не відомого виду Paranthropus. Це відкриття стало визначним, адже вперше з 1970-х років ідентифікували новий вид у цьому роді.
«Це відкриття значно розширює наше розуміння різноманітності роду Paranthropus».
Зазначається, що новий вид отримав назву P. capensis, який має менші розміри щелепи та зубів у порівнянні з іншими представниками цього роду. Це може свідчити про те, що P. capensis мав більш різноманітну дієту в порівнянні з іншими видами Paranthropus, які характеризувалися великими щелепами та зубами, пристосованими для споживання твердої їжі.
Подальші дослідження
Дослідження, опубліковане в ScienceDirect, також свідчить про те, що приблизно 1,4 мільйона років тому в Південній Африці співіснували принаймні два види Paranthropus – P. robustus та P. capensis. Вчені висловлюють припущення, що ці види могли займати різні екологічні ніші і мати різні харчові звички.
Подальші дослідження будуть спрямовані на з’ясування, чи був P. capensis еволюційним тупиком або ж відігравав важливу роль у розвитку людських предків. Однак, через обмеженість викопного матеріалу, знайденого в цей період, на це питання буде непросто відповісти.