Головна Наука Повний скан 1 мм³ людського мозку за допомогою ШІ зайняв 1,4 ПБ — дослідники Гарварду та Google просканувати 57 тис. клітин та 150 млн синапсів

Повний скан 1 мм³ людського мозку за допомогою ШІ зайняв 1,4 ПБ — дослідники Гарварду та Google просканувати 57 тис. клітин та 150 млн синапсів

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Дані повного сканування 1 кубічного мм людського мозку зайняв 1,4 петабайта пам’яті лише для збереження зображень зразка. Глибоке занурення у нейронне картографування зробили дослідники з Гарварду та експерти зі штучного інтелекту Google. Розширення цього експерименту на весь мозок зайняло б 1,6 зетабайта, потрібні для цього накопичувачі коштували б $50 млрд, а датацентр зайняв би 57 га.

Щоб отримати зображення людського мозку, дослідникам потрібно було використати технологію машинного навчання Google, яка дозволила заощадити роки роботи. Спочатку вчені розрізали зразок на 5000 пластин, товщина яких на порядок менше людського волосся. Електронним мікроскопом були зроблені зображення кожного зрізу, які були рекомбіновані, щоб вирахувати близько 57 000 клітин та 150 млн синапсів. Для рекомбінації цих зображень і точного відображення волокон та клітин довелося використати технологію обробки зображень Google AI.

Повний скан 1 мм³ людського мозку за допомогою ШІ зайняв 1,4 ПБ — дослідники Гарварду та Google просканувати 57 тис. клітин та 150 млн синапсів

Створені зображення розкрили багато таємниць про мозок. Деякі клітинні кластери росли як дзеркальні відображення один одного, один нейрон мав понад 5000 з’єднань з іншими, а деякі аксони з невідомих причин щільно згорнулися у форму кульок. Ці та інші відкриття, зроблені в ході досліджень, надзвичайно схвилювали вчених.

«Ми знайшли багато речей у цьому наборі даних, яких немає в підручниках. Ми не розуміємо цих речей, але я можу вам сказати, це означає [прірву], що між тим, що ми вже знаємо і тим, що нам потрібно знати», — Джефф Ліхтман, професор Гарвардського університету.

Людський мозок — неймовірно щільний та дуже та дуже складний, його повне картографування подібними методами було б неймовірно дорогим, зайняло б безліч часу та навряд чи є здійсненим. Те, що картографування зроблено, не означає, що вчені знатимуть, що робити з картами, оскільки лише мільйонна частина мозку, прикує увагу вчених на багато років. Дослідження опубліковане у журналі Science.

Єдиний укол ниркового протеїну «розігнав» мозок мавп на два тижні – вчені Єльського та Каліфорнійського університетів

Джерела: The Guardian, Tom`s Hardware

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.