Головна Наука «Працює, як ППО». Паризький стартап створює реактивну «боксерську перчатку», яка виштовхуватиме космічне сміття з орбіти

«Працює, як ППО». Паризький стартап створює реактивну «боксерську перчатку», яка виштовхуватиме космічне сміття з орбіти

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Запускатимуть космічний апарат, який дістав назву Interceptor, ракетою зі спеціально обладнаного літака. Коли він подолає нижні шари атмосфери, ракета запалить свій двигун і вже на орбіті апарат від’єднається від неї.

Interceptor використовуватиме бортові датчики та двигун, аби наблизитися до цільового об’єкта — а далі «м’яко» виштовхуватиме сміття з орбіти за допомогою гігантської боксерської перчатки.

«Увесь космічний сектор організований для виконання запланованих, тривалих місій… але очищення орбіти — це незаплановані, короткі місії», — каже Клайд Лахейн, гендиректор паризького стартапу Dark, який розробляє систему Interceptor.

У цьому сенсі Interceptor «більше схожий на ракету ППО», яка постійно має бути на готові, додає Лахейн. Водночас прямий удар апарату не створить додаткових уламків.

У 2021 році Dark завершив раунд фінансування на $5 млн, а днями закрив раунд ще на $6 млн — за участю американського інвестора Long Journey Ventures (цим фондом керує Аріель Цукерберг, молодша сестра засновника Meta).

Насправді компанія має провести ще багато роботи, аби отримати змогу безпечно зняти з орбіти, щось на кшталт другого ступеня ракети. До цього стартап був зосереджений на розробці критично важливих систем, як-от кріогенний двигун і програмне забезпечення — а нині взявся за розробку технологій, необхідних для незапланованих швидких місій Interceptor, як-от виявлення та відстеження об’єктів на великій відстані, алгоритмів автономного польоту та системи для надійного контрольованого входу.

Команда також має модернізувати літак, що обійдеться у щонайменше $50 млн (або приблизно ж таку ціну, як будівництво стартового майданчика), та готується провести демонстраційну місію у 2026 році.

  • Космічне сміття — це будь-яка неактивна техніка або сміття, залишені людьми в космосі (допоміжні ступені ракет, неактивні супутники, усілякі уламки, гвинти, гайки чи навіть сумка з інструментами). За останніми оцінками NASA на орбіті Землі знаходиться понад 25 тис. об’єктів розміром понад 10 см — та 500 тис. розміром до 10 см.
  • На січень 2022 року загальна вага матеріалу, що обертається навколо Землі, перевищила 9000 метричних тонн. Швидкість руху сміття, як і швидкість космічних апаратів надзвичайно висока (приблизно 25 300 км/год на низькій навколоземній орбіті), тож зіткнення навіть з крихітним шматочком може створити великі проблеми для супутників чи космічних кораблів.

В NASA підтвердили, що на будинок у Флориді впала опора вантажного піддона, який скинули з МКС ще у 2021 році

Джерело: TechCrunch

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.