Головна Наука Прогноз сповільнення розвитку міркуючих ШІ-моделей до 2026 року

Прогноз сповільнення розвитку міркуючих ШІ-моделей до 2026 року

Сфера штучного інтелекту (ШІ) навряд чи зможе підтримувати високі темпи продуктивності в моделях, що міркують. Про це йдеться в аналітичному звіті Epoch AI — некомерційного дослідницького інституту, що спеціалізується на ШІ. Експерти попереджають, що вже за рік темпи розвитку таких моделей можуть значно сповільнитися.

Про це розповідає ProIT

Моделі, здатні до міркувань, як-от OpenAI o3, стали важливим елементом прогресу в галузі ШІ. Вони демонструють високі результати в завданнях з математики та програмування, проте вимагають значно більше обчислювальних ресурсів і часу для генерації відповідей у порівнянні з традиційними системами. Згідно з даними OpenAI, для створення o3 було використано у 10 разів більше обчислювальних потужностей, ніж для попередньої версії — o1.

Обмеження ресурсів та їх вплив на розвиток

В Epoch вважають, що значна частина обчислювальних ресурсів витрачається на навчання з підкріпленням. Цю інформацію підтвердив науковий співробітник OpenAI Ден Робертс, який зазначив, що компанія зосереджує зусилля на цьому етапі навчання, що потребує ще більших обсягів обчислень у порівнянні з початковими етапами. Водночас в Epoch підкреслюють, що існують обмеження щодо ефективного використання ресурсів для навчання з підкріпленням.

Тенденції в продуктивності ШІ

Згідно з дослідженням, приріст продуктивності моделей ШІ при стандартному навчанні наразі збільшується у 4 рази щороку, тоді як продуктивність при навчанні з підкріпленням зростає в 10 разів кожні 3–5 місяців, як зазначає автор звіту Джош Ю. Якщо ця тенденція продовжиться, галузь ШІ може стикнутися з серйозними обмеженнями вже до 2026 року. Цей прогноз базується на аналітичних даних та публічних висловлюваннях керівників компаній, які займаються розробкою ШІ.

Крім ресурсних обмежень, розвиток міркуючих моделей може уповільнитися й з інших причин. Помітно, що подальше вдосконалення цих систем вимагає дедалі більших інвестицій, а їх експлуатація стає надзвичайно дорогою. Більш того, міркуючі моделі виявляють серйозні недоліки — зокрема, вищу ймовірність так званих

“галюцинацій”

у порівнянні з традиційними ШІ-моделями.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.