Головна Наука Прощавай, «кератин». В США заборонять деякі засоби для випрямлення волосся, але й решта — не надто безпечні

Прощавай, «кератин». В США заборонять деякі засоби для випрямлення волосся, але й решта — не надто безпечні

by host

Очікується, що наприкінці квітня Управління з контролю за продуктами й ліками у США (FDA) заборонить використання формальдегіду у нині популярних засобах для випрямлення волосся, однак експерти кажуть, що цього «недостатньо».

Формальдегід (формалін або метиленгліколь у рідких формах) — відомий канцероген для людини, який пов’язують з різними видами раку (зокрема лейкемією чи раком носоглотки) за тривалого використання чи використання у великих кількостях. Так само речовина може викликати проблеми з диханням — сюди ж відносять появу та загострення астми у дорослих та дітей. Також вважається, що формальдегід потенційно підвищує ризики проблем з фертильністю та викиднів.

Як активний інгредієнт формальдегід вже заборонений у Бразилії, Канаді та ЄС — однак все ще широко використовується у продуктах для вирівнювання волосся в США. Наразі, за даними Департаменту охорони здоров’я Нью-Йорка, на ринку представлено понад 150 таких засобів, що містять формальдегід. Водночас очікуваної заборони FDA замало, щоб зробити такі продукти безпечними, вважають експерти, опитані виданням Live Science.

То як діє формальдегід в продуктах для випрямлення волосся?

Під час процедур спеціалізовані засоби нагріваються, а сама речовина виділяється у повітря у вигляді пари — як клієнти, так і сам майстер можуть отримати подразнення шкіри, відчувати печіння в очах чи кашляти. Це, якщо говорити про короткострокові симптоми — про довгострокові згадували вище.

У FDA радять клієнтам питати майстрів про склад засобу для випрямлення чи самостійно перевіряти етикетки на згадки про формальдегід чи його альтернативні назви. Але: оскільки формальдегід утворюється у процесі — він може не згадуватись у складі. Тож варто звернути увагу на такі назви, як: timonacic acid, dimethoxymethane, decamethyl-cyclopentasiloxane (саме вони виділяють формальдегід при нагріванні й також у перспективі можуть потрапити під заборону у США).

Не формальдегідом єдиним

Гліоксилова кислота (glyoxylic acid) часто позиціюється як безпечніша альтернатива формальдегіду — але і її в деяких неофіційних звітах пов’язували з ушкодженням нирок. Водночас речовина активно використовується для виробництва ароматизаторів, парфумерії та фармацевтичних препаратів.

«Там можуть бути хімічні речовини, для оцінки яких ми фактично не маємо достатньо інформації про здоров’я [в певних контекстах], а люди їх наносять собі на голову», — каже Трейсі Вудрафф, директор Програми з репродуктивного здоров’я та навколишнього середовища Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Деякі засоби для випрямлення волосся, які зазвичай не містять формальдегіду, з усім тим, були пов’язані з такими типами раку, як рак матки та рак яєчників, каже Жасмін Макдональд, доцент кафедри епідеміології Колумбійського університету. Окремі дослідження показали, що ці продукти можуть містити важкі метали, а також фталати та парабени, які подекуди можуть порушувати роботу гормонів людини.

Насправді заборона в першу чергу буде спрямована на захист самих майстрів, які більше за інших піддаються тривалому впливу формальдегіду. Рішення FDA також може стати прецендентом для усунення інших хімічних речовин, що викликають занепокоєння — як-от ті, що використовуються у хімічних завивках.

«Людині не обов’язково бути обізнаною, наприклад в тому, що формальдегід — це канцероген. Для неї мають створити автоматичний безпечний вибір», — сказала Макдональд.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.