Головна Наука Ракетний двигун Starship Raptor від SpaceX вибухнув під час випробувань

Ракетний двигун Starship Raptor від SpaceX вибухнув під час випробувань

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Під час підготовки SpaceX до четвертого польоту Starship на своїх об’єктах у Бока-Чіка, штат Техас, на випробувальному майданчику SpaceX для ракетних двигунів у Макгрегорі, теж в Техасі, схоже, згорів двигун Starship Raptor.

Місцеві ЗМІ пишуть про потужний вибух під час випробувань, полум’я охопило вежу. Наразі від SpaceX не надходили повідомлення про аварію. Телеканал NASASpaceflight показав інцидент у прямому ефірі.

Випробування розпочалося трохи після 16:12 за місцевим часом і, здавалося, проходило нормально. Коли через 14 секунд після запалювання дим розвіявся, двигун вимкнувся, і тест, здавалося, завершився. Однак відразу після цього з нижньої частини майданчика, де випромінює полум’я сопло ракетного двигуна, почав виходити вогонь. Під час випробування в цій області спостерігалося полум’я, характерне для Raptor. Нове полум’я було помаранчевим та рухалося вгору, перш ніж вибух охопив всю конструкцію. Попри інцидент, Ілон Маск повідомив, що четвертий політ Starship відбудеться за 10 днів.

На відміну від більшості ракетобудівних компаній, які виробляють фіксовану кількість двигунів, призначених для конкретних ракет майбутнього, SpaceX є багатою компанією. Перш ніж установити ракетний двигун на Falcon 9, Starship Super Heavy або Starship, він проходить кваліфікаційні випробування на об’єктах SpaceX у Макгрегорі. Типи ракетних двигунів можна розрізнити за їхнім вихлопом. У той час як вихлоп Merlin для Falcon Heavy помаранчевий, вихлоп Raptor чистіший і має блакитний відтінок. Двигуни Raptor — абсолютно нова конструкція, створена спеціально для Starship, вони використовують метан як паливо.

SpaceX часто модернізує двигуни Raptor, поки вони чекають встановлення на прискорювачі Starship. Зараз використовуються двигуни Raptor 2. Вони відрізняються більшою тягою та менш складною конструкцією. Raptor розроблений для використання як палива ресурсів Марса, зокрема рідкого метану. Він значно потужніший за двигуни Falcon 9 та Merlin.

Starship вперше дістався орбіти, але «сісти» в океан не зміг — SpaceX втратила космоліт на підльоті

Джерела: Wccftech, Alpha Centauri

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.