Головна Наука Realta Fusion залучає $36 млн для фіналізації прототипу реактора

Realta Fusion залучає $36 млн для фіналізації прототипу реактора

Компанії, що займаються термоядерною енергією, можуть стикатися з труднощами, але Realta Fusion демонструє інший підхід, отримавши новий раунд фінансування, який, за словами компанії, дозволить завершити розробку прототипу реактора Anvil.

Про це розповідає ProIT

“До кінця нашого інвестиційного періоду серії A ми скажемо: ‘Гей, у нас є дизайн. Ми готові до будівництва Anvil,’” – заявив Кіаран Фурлонг, співзасновник і генеральний директор Realta.

Компанія сподівається досягти достатнього прогресу цього та наступного року, щоб представити інвесторам серію B, яка буде спрямована на будівництво прототипу Anvil.

Realta залучила $36 мільйонів у раунді, що очолила компанія Future Ventures, з участю інших інвесторів, таких як Avila VC, GSBackers, Khosla Ventures, Mayfield, SiteGround, TitletownTech та Wisconsin Alumni Research Foundation.

Раніше стартап залучив $9 мільйонів у початковому раунді, очоленому Khosla Ventures. Минулого літа компанія активувала пару магнітів, і протягом двох тижнів встановила рекорд за магнітним полем, яке затримує плазму.

Термоядерна енергія довгий час вважається чистим джерелом енергії, але поки що лише один експеримент зміг досягти значущого рубежу, відомого як науковий breakeven, що описує, скільки енергії очікується, що термоядерні реакції виділять. Цей результат все ще значно нижчий, ніж те, що вчені очікують від комерційної термоядерної електростанції.

Проте багато вчених і інженерів оптимістично налаштовані щодо того, що комерційні термоядерні електростанції стануть реальністю в найближче десятиліття, і Realta є однією з таких компаній.

Стартап має намір будувати електростанції за достатньо низькою ціною, щоб забезпечити електроенергію за ціною $100 за мегават-годину спочатку, з метою знизити цю вартість до $40 за мегават-годину в міру вдосконалення технології. Сьогодні найефективніші газові електростанції коштують від $45 до $105 за мегават-годину за будівництво та експлуатацію, згідно з даними Lazard.

Realta була заснована на базі Університету Вісконсин три роки тому. З того часу команда, яка нараховує 18 осіб, працює разом з вченими університету для розробки концепції реактора, що обговорюється вже кілька десятиліть.

Концепція, відома як магнітне дзеркало, затримує плазму у симетричній формі пляшки. Потужні магніти на обох кінцях стиснуть високоякісні частинки, відомі як плазма, повертаючи їх до центру. Магнітні поля розширюються, наближаючись до центру, де слабші магніти допомагають формувати циліндр плазми посередині. Щоб збільшити вихід реактора, компанія може додавати більше середніх секцій, які повинні бути дешевшими у виробництві через менш потужні магніти.

Якщо магніти працюватимуть так, як очікується, плазма досягне неймовірно високих температур досить довго, щоб частинки почали зливатися, вивільняючи величезну кількість енергії в процесі.

Realta є однією з небагатьох стартапів у сфері термоядерної енергії, які з’явились у Вісконсині в останні роки. В умовах зростаючих енергетичних потреб для дата-центрів у регіоні, зокрема з появою нового об’єкту Microsoft поблизу резонансного проекту Foxconn, політики штату Вісконсин почали розглядати законодавство з метою залучення ядерної індустрії, як термоядерної, так і ядерної енергетики.

“Державна законодавча влада однозначно звертає на це увагу,” – сказав Фурлонг. “Ми спілкувались з обома сторонами і вважаємо, що це можливість для двопартійної роботи.”

Зрештою, Realta та інші учасники термоядерної індустрії повинні подолати труднощі наступних років, щоб реалізувати свої плани та, якщо все піде добре, довести, що термоядерна енергія життєздатна.

“Ми пережили цикл гіпотез Gartner. Зараз ми спускаємось на інший бік,” – зазначив Фурлонг, посилаючись на теорію в індустрії технологій, яка описує прийняття та сприйняття нових технологій. “Ми хочемо уникнути ситуації, коли кілька компаній зазнають краху, що зіпсує все для решти індустрії,” – додав він. “Ми бажаємо всім успіху. Ми всі хочемо, щоб термоядерна енергія стала успішною. Я думаю, що всі розуміють, що зараз працює 40 або 50 компаній. Очевидно, що не всі з них виживуть.”

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.