Головна Наука Рідкісна комета Диявола пронесеться над Землею найближчими тижнями. Як побачити?

Рідкісна комета Диявола пронесеться над Землею найближчими тижнями. Як побачити?

by host

Вам знадобиться гарна погода, бінокль або телескоп — і трішки удачі.

Вперше цю комету виявив астроном Жан-Луї Понс 12 липня 1812 року та на початку описав, як «безформний об’єкт без видимого хвоста». Протягом наступного місяця комета стала настільки яскравою, що об’єкт можна було розгледіти на нічному небі неозброєним оком — як і його роздвоєний хвіст. Подальші розрахунки показали, що кометі необхідно близько 65-75 років, щоб обітнути Сонце.

2 вересня 1883 року американський спостерігач за кометами британського походження Вільям Р. Брукс знову побачив цю комету і нині вона носить імена обох дослідників — Комета Понса-Брукса (12P/Pons-Brooks).

Комбінація п’яти 120-секундних експозицій, зроблених Virtual Telescope Project в Манчіано, Італія, 5 березня, на яких показано комету Понса-Брукса (внизу праворуч) і галактику Андромеди. Джерело: Gianluca Masi/Virtual Telescope Project

До кінця березня яскравість комети може сягнути близько 5-ї зоряної величини, а отже, можливо, її можна буде побачити неозброєним оком (але краще за можливості скористатися біноклем або телескопом). Ті, хто перебувають у північній півкулі, можуть побачити комету до 21 квітня, коли вона максимально наблизиться до Сонця. Далі об’єкт опуститься за горизонт і стане видимим для жителів південної півкулі, повідомляє сайт програми Starwalk. Найкраще спостерігати за кометою за ясної погоди із сільської місцевості — подалі від міських вогнів.

Як зазначає Space.com, торік у липні через несподіваний спалах комета стала приблизно у 100 разів яскравішою, а хмара з пилу й газу, що оточує її ядро (кома), розширилася і почала нагадувати за формою підкову — через це, комету часто називали «рогатою кометою» або «кометою диявола». Причини таких спалахів яскравості достеменно невідомі, але деякі астрономи припускають, що Комета Понса-Брукса — це рідкісний представник групи комет з вулканічною активністю на поверхні.

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.