Головна Наука Шведські вчені розробили «е-ґрунт», який вдвічі прискорює ріст рослин

Шведські вчені розробили «е-ґрунт», який вдвічі прискорює ріст рослин

by host

Під час експерименту електрична стимуляція прискорила ріст ячменю в середньому на 50%.

Дослідники з Лінчепінзького університету у Швеції створили «біоелектронний ґрунт», який може пришвидшити ріст рослин у гідропонних системах — просторах, які зазвичай вирощують рослини без ґрунту на поживних речовинах. Після інтеграції «е-ґрунту» у систему вчені виявили, що електричні сигнали змушують рослини зростати у середньому на 50% швидше.

Електронний ґрунт складається з органічних речовин, змішаних із провідним полімером Pedot, який використовують у сенсорах та OLED-дисплеях.

Керівниця дослідження Елені Ставрініду каже, що провідність ґрунту необхідна для стимуляції коренів рослин. В конкретному експерименті вчені перевіряли ефект надсилання електричних сигналів паросткам ячменю протягом 15 днів. Напруга всього у 0,5 В стимулювала коріння, що своєю чергою призвело до помітного збільшення розмірів рослин у порівнянні із посівом, який не стимулювали.

За словами Ставрініду, азот — одна з основних поживних речовин, залучених до росту рослин — перероблявся ефективніше завдяки стимуляції.

«Ми виявили, що стимульовані рослини можуть переробляти поживні речовини ефективніше, однак не розуміємо, як стимуляція впливає на цей процес», — каже Ставрінду, додаючи, що причина процесу росту стане предметом майбутніх досліджень.

Хоча гідропоніку зазвичай використовують для вирощування листової зелені та таких овочів як огірки чи помідори, «е-ґрунт» потенційно може надати рішення для збільшення врожаїв в комерційних умовах, особливо у місцях, де екологічні умови ускладнюють ріст рослин. Також у дослідженні стверджують, що ця техніка може мінімізувати використання добрив у сільському господарстві.

За даними Міністерства сільського господарства США, кількість американських ферм постійно скорочується — торік їх було 2 млн у порівнянні із 2,2 млн у 2007 році. Частину втрачають через зміни клімату та погіршення економічних перспектив.

Ще один плюс потенційного впровадження «е-ґрунту» на гідропонних фермах — енергоощадність (хоча зазвичай такі ферми споживають менше води, вони потребують більше енергії для роботи).

Джерело: Engadget

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.