Виробничий майданчик Starbase отримує розширення під назвою Starfactory, яке має допомогти планам SpaceX виготовляти щонайменше одну мегаракету на день.
Вартість будівництва Starfactory, яка займе 9 290 кв. м. заводських приміщень Starbase, сягає $100 млн.
Після надзвичайно успішного четвертого випробувального польоту Starship (обидва ступені вдалося приводнити), Кейт Тайс, менеджер відділу розробки систем якості SpaceX заявила про плани виготовлення однієї такої ракети на день і майбутній вихід з виробничої лінії Starship Version 2.
Starship Version 2 призначена для легшого та масового виробництва (саме на новій Starfactory) і, за чутками, містить більше палива, має меншу суху вагу (без палива), а також більш надійна і має деякі аеродинамічні зміни (зокрема, в плавниках — один такий, як пам’ятаєте, фактично розплавився під час четвертого польоту).
Note, a newer version of Starship has the forward flaps shifted leeward. This will help improve reliability, ease of manufacturing and payload to orbit.
— Elon Musk (@elonmusk) June 6, 2024
На цьому таймлапсі можна побачити процес будівництва Starfactory у травні:
Time-lapse of a Siller Helicopter, nicknamed “StarChopper” by the @NASASpaceflight Starbase Live Chat, delivering multiple A/C units to the roof of the Starfactory for installation. S30 can be seen in the back moving into the High Bay.
Follow along Live: https://t.co/wTIGOIV9NO pic.twitter.com/7AGSoAfokg— Elisar Priel (@ENNEPS) May 11, 2024
Для Ілона Маска Starship в перспективі — космічний корабель, який перевозитиме людей на Марс, а NASA у першу чергу розраховує використовувати його, як місячний посадковий модуль, який доставить астронавтів на поверхню Місяця вперше з 1972 року. У найближчій перспективі SpaceX також планує використовувати Starship для розгортання наступного покоління інтернет-супутників Starlink.
Starship зрештою доведеться виконати ще чимало тестових польотів (лише у 2024 році Маск анонсував щонайменше 6), перш ніж розпочати реальну роботу (зокрема й виконати мету з приземлення обох ступенів на стартовий майданчик), однак загалом усі 4 польоти (і особливо останній) можна назвати успішними — тепер чекаємо на аналіз отриманих даних від команди SpaceX.
Джессі Андерсон, інженерний менеджер Falcon Structures Manufacturing SpaceX, оголосила, що кораблі та прискорювачі для наступних випробувань також вже побудовані.
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.