Головна Наука SpaceX вчетверте запустила найбільшу у світі ракету Starship — приводнити вдалось обидва ступені (але не без втрат)

SpaceX вчетверте запустила найбільшу у світі ракету Starship — приводнити вдалось обидва ступені (але не без втрат)

by host

Четвертий випробувальний політ надважкої ракети-носія SpaceX Starship завершився значно успішніше за попередні рази — обидва ступені загалом виконали свої місії й успішно приводнилися (хоча у випадку з другим, не обійшлося без пошкоджень). Пряма трансляція запуску велася в акаунті SpaceX в X/Twitter.

Starship у повній конфігурації з Super Heavy (висота всієї системи перевищує 120 метрів) стартував з майданчика на базі Starbase в Бока-Чика, штат Техас, о 15:50 за київським часом 6 червня 2024 року.

Приблизно на 3-й хвилині після старту надважка ракета-носій Starship з 32 запаленими двигунами (один відмовив) досягла необхідної висоти, де відбулося успішне розділення за «гарячою» схемою: більша частина двигунів прискорювача Super Heavy вимкнулася й одночасно запрацювали двигуни самого корабля.

Гаряче розстикування ступенів команді Starship вдалося продемонструвати вже втретє.

Згодом перший ступінь успішно здійснив маневр розвороту Boostback Burn (так само повертаються ступені Falcon 9 / Falcon Heavy) та вийшов на траєкторію приземлення, за кілька хвилин запаливши свої двигуни (спрацювали лише 12) для м’якої посадки на воду в Мексиканській затоці.

Сам “зореліт” після успішного запалення усіх 6 двигунів продовжив набір висоти запланованою траєкторією. Він дістався висоти у понад 150 км, успішно вийшов на навколоземну орбіту і вимкнув двигуни.

Приблизно на 40-й хвилині після старту Starship почав процедуру повторного входу в атмосферу (дуже видовищного, дивіться нижче на відео) — попри те, що тут не обійшлося без втрат (теплозахисна плитка частково осипалася, а плавець обгорів), корабель здійснив успішний розворот і зрештою приводнився в Індійському океані.

«Попри втрату багатьох плиток і пошкоджений плавець, Starship пройшов весь шлях до м’якої посадки в океані!», — написав Ілон Маск на X.

Адміністратор NASA Білл Нельсон також привітав команду SpaceX:

«Ми ще на крок ближче до повернення людства на Місяць через Artemis, а потім дивимося на Марс».

Для Ілона Маска Starship в перспективі — космічний корабель, який перевозитиме людей на Марс, а NASA у першу чергу розраховує використовувати його, як місячний посадковий модуль, який доставить астронавтів на поверхню Місяця вперше з 1972 року. У найближчій перспективі SpaceX також планує використовувати Starship для розгортання наступного покоління інтернет-супутників Starlink.

Starship — це найбільша та найпотужніша ракетна система в історії, яка сягає 120 метрів у висоту. Сама РН має найбільшу кількість двигунів (33), які коли-небудь використовувались в ракеті-носії. Ще одна особливість Starship — його потенційна придатність для багаторазового використання, яка може скоротити витрати на доставку корисного вантажу на орбіту (за прогнозами Маска, відправка 100 тонн вантажу у космос одного дня може коштувати менш як $10 млн).

Starship зрештою доведеться виконати ще чимало тестових польотів (лише у 2024 році Маск анонсував щонайменше 6), перш ніж розпочати реальну роботу (зокрема й виконати мету з приземлення обох ступенів на стартовий майданчик), однак загалом усі 4 польоти (і особливо сьогоднішній) можна назвати успішними — тепер чекаємо на аналіз отриманих даних від команди SpaceX.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.