Головна Наука Спалах над Україною — ймовірно, суперболід (дуже яскравий метеор)

Спалах над Україною — ймовірно, суперболід (дуже яскравий метеор)

by host

1 травня о першій годині ночі в небі над деякими областями України спостерігали явище, схоже на метеорит — повідомлення про спалах надходили з Харківщини, Сумщини, Полтавщини, Запоріжжя та Дніпра.

За даними астрономічної спільноти «Небо сьогодні», ймовірно, в атмосферу Землі увійшов невеликий астероїд діаметром близько 2-3 метрів, а світлова подія, судячи з відеозаписів, тривала не менше 5 секунд.

Метеорит — це явище, що виникає за згоряння в атмосфері Землі дрібних метеорних тіл, наприклад, уламків комет чи астероїдів (метеорит натомість приземляється на поверхню).

Зважаючи на війну в Україні у соцмережах припускали, що світлове шоу насправді могло бути черговою ракетною атакою росіян та успішною роботою українського ППО — речник Повітряних сил Ілля Євлаш в ефірі телемарафону з цього приводу сказав:

«Ми поки що очікуємо на інформацію, не можемо прокоментувати. Як тільки у нас будуть якісь дані, які стосуватимуться Повітряних сил — ми обов’язково про це прокомунікуємо».

Торік у квітні у небі над Україною спостерігалося подібне явище — за даними Державної космічної агенції України причиною спалаху стало падіння метеора з потоку Лірид.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.