Головна Наука США запустили перший з часів «‎Аполлону» посадковий модуль на Місяць — з прапором та картою України на борту

США запустили перший з часів «‎Аполлону» посадковий модуль на Місяць — з прапором та картою України на борту

by host

Очікується, що корабель Peregrine Mission One приземлиться на поверхню Місяця 23 лютого.

У понеділок зранку United Launch Alliance (ULA) успішно запустила свою нову ракету Vulcan Centaur з мису Канаверал у Флориді з місією Peregrine на борту. Посадковий модуль, побудований приватним космічним стартапом Astrobotic, знаменує повернення США на Місяць вперше за понад 50 років, з часів висадки «‎Аполлону», і раніше зіткнувся з критикою нації Навахо, оскільки планує захоронити на супутнику кремований людський прах (зокрема покійних творця серіалу «Зоряний шлях» Джина Родденберрі та письменника-фантаста Артура К. Кларка)

Як попередньо анонсував засновник Spacebit Павло Танасюк за його ініціативи серед корисного вантажу Peregrine на Місяць попрямували український прапор і карта України.

Запуск Peregrine без екіпажу — перша з серії місій, які виконуються за схемою NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS), ініціативою, що дозволяє агентству платити приватним компаніям за транспортування свого наукового обладнання в космос. Astrobotic заплатили $108 мільйонів — невелику частину від $25,8 мільярда, які NASA витратило на новаторську програму місії «Аполлон» за транспортування п’яти корисних вантажів на Місяць для виявлення водяного льоду та вимірювання рівня радіації. Експерименти з водою, зокрема, важливі для програми Artemis, яка має на меті остаточно встановити довготривалу присутність людини на Місяці.

Запуск також став першим польотом для важкої ракети-носія Vulcan Centaur, створеної ULA (спільним підприємством Boeing і Lockheed Martin), яка має замінити старіші конструкції компанії Altas V і Delta IV. Нова ракета використовує двигуни, виготовлені в США, замінюючи російські, які приводили в дію ракету Atlas 5.

Інше корисне навантаження на борту посадкового модуля Peregrine включає твори мистецтва, фізичний токен Bitcoin і японську капсулу часу, що містить 185 872 повідомлення від дітей з усього світу.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.