Інженери з Науково-дослідного інституту електроніки та телекомунікацій у Південній Кореї представили перший у світі 3D-голографічний процесор, який здатен створювати голограми у режимі реального часу. Ця інноваційна технологія дозволяє перетворювати звичайні 2D-відео у голографічні зображення, надаючи користувачам нові можливості для візуалізації контенту.
Про це розповідає ProIT
Технології та принципи роботи нового процесора
Програмований цифровий голографічний медіа-процесор (RHP) заснований на технології FPGA (Field Programmable Gate Array) і використовує напівпровідники для досягнення високої продуктивності. Він здатний обробляти дані за допомогою пам’яті високої пропускної здатності (HBM), що дозволяє створювати кольорові 3D-голограми з 2D-відео.
Процесор аналізує основні кольори – червоний, зелений та синій – а також отримує інформацію про глибину 2D-відео, що дозволяє відтворювати зображення в роздільній здатності 4K із затримкою всього 30 мілісекунд. Пристрій може обробляти до 30 кадрів на секунду, що робить його надзвичайно швидким і ефективним.
Майбутнє голографічних технологій
Розробники процесора підтвердили, що RHP дозволяє без затримок перетворювати будь-яке відео з комп’ютерного екрану, включаючи контент з YouTube та Netflix, на голографічні 3D-відео. Вони також планують вдосконалити цю технологію, включивши можливість створення голограм на основі природного світла та візуалізації високої чіткості.
«Наша мета — розробити спеціальну мікросхему голографічного медіа-процесора (ASIC) для голографічних дисплеїв загального призначення шляхом використання в майбутньому апаратної технології покращення голографічного зображення», — пояснює головний науковий співробітник відділу досліджень цифрової голографії ETRI Квон Вон Ок.
Ця технологія була продемонстрована на виставці SID Display Week I-Zone у 2023 році, а також планується показати на SID Display Week 2024 у Сан-Хосе, США.