Головна Наука Супутник ADRAS-J, призначений для боротьби з космічним сміттям, вийшов на орбіту та вирушив до своєї цілі

Супутник ADRAS-J, призначений для боротьби з космічним сміттям, вийшов на орбіту та вирушив до своєї цілі

by host

18 лютого Rocket Lab за допомогою ракети Electron успішно вивела у космос супутник ADRAS-J японської компанії Astroscale.

ADRAS-J – це демонстраційний супутник, який має стати основою для майбутніх зусиль з очищення космічного сміття на орбіті Землі. Його місія, яка була обрана Японським космічним агентством (JAXA) для Фази I демонстраційної програми комерційного видалення сміття, передбачає зустріч ADRAS-J зі старим верхнім ступенем японської ракети H-2A, яка знаходиться на орбіті з 2009 року.

Накопичення відходів на орбіті Землі внаслідок десятиліть космічних польотів викликає дедалі більше занепокоєння. Тому космічні агентства в усьому світі все активніше працюють над розв’язанням цієї проблеми, у багатьох випадках залучаючи приватні компанії для розробки потенційних рішень. Одним із найефективніших способів боротьби з космічним сміттям може бути його зняття з орбіти або переміщення на меншу висоту, щоб воно згоріло в атмосфері Землі. ADRAS-J буде першим апаратом, який націлиться на шматок існуючого великого сміття, спробує безпечно підійти до нього та охарактеризувати, покладаючись на наземні дані, щоб визначити його розташування.

Протягом наступних кількох місяців ADRAS-J досягне цілі й, зрештою, спробує підійти достатньо близько, щоб зробити зображення та оцінити його стан, щоб визначити, чи можна його видалити.

«ADRAS-J офіційно на чергуванні та готовий до зустрічі з космічним сміттям!» ─ написала компанія в X (Twittwe). «Нехай почнеться нова ера космічної стійкості!»

Джерело: Engadget

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.