Головна Наука Телескоп Вебба «зазирнув» у найвіддаленішу з відомих галактик — вона існувала, коли Всесвіту було всього 430 млн років

Телескоп Вебба «зазирнув» у найвіддаленішу з відомих галактик — вона існувала, коли Всесвіту було всього 430 млн років

by host

Вперше галактику GN-z11 виявив телескоп Габбл, а нині його послідовник, космічний телескоп ім. Джеймса Вебба, відшукав там ще й надмасивну чорну діру (теж найвіддаленішу з відомих нам чорних дір).

Про це розповідає ProIT

«Ми побачили надзвичайно щільний газ, який часто зустрічається поблизу надмасивних чорних дір», — пояснив дослідник Роберто Майоліно з Кавендіської лабораторії та Інституту космології Кембриджу. «Це були перші чіткі ознаки того, що GN-z11 містить чорну діру, яка поглинає матерію».

Команда також виявила ознаки іонізованих хімічних елементів, які зазвичай спостерігаються поблизу акреційних дисків надмасивних чорних дір, а також потужні поштовхи вітру, які викидає галактика (зазвичай, вони викликані процесами, пов’язаними з інтенсивним зростанням надмасивних чорних дір). У сукупності ці дані свідчать про те, що GN-z11 містить надмасивну чорну діру у 2 мільйони сонячних мас в дуже активній фазі поглинання матеріалу (чим пояснюється її надзвичайна яскравість).

У правому нижньому куті зображення, зробленого за допомогою NIRCam телескопа Вебба, можна побачити галактику GN-z11 і компактний об’єкт, кольори якого відповідають кольорам акреційного диска, що оточує чорну діру. Джерело: NASA

Ще одна група, яка вивчала дані ближнього інфрачервоного спектрометра телескопа Вебба, відшукала газоподібний згусток гелію в гало, що оточує GN-z11.

«Той факт, що ми не бачимо нічого іншого, окрім гелію, свідчить про те, що цей згусток має бути досить незайманим», — каже Майоліно. «Це те, що припускали теорії та симуляції стосовно особливо масивних галактик із цих епох — що в гало повинні залишитися кишені незайманого газу, які можуть руйнуватися та формувати зіркові скупчення Населення III».

Пошук ніколи раніше не бачених зірок Населення III — гіпотетичної популяції надзвичайно масивних та гарячих зірок, що виникли на самому початку існування Всесвіту — одна з найважливіших цілей сучасної астрофізики. Їх очікувана ознака — наявність іонізованого гелію та відсутність хімічних елементів, важчих за гелій.

Джерело: NASA

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.