Головна Наука Цього року на нічному небі стане видимою рідкісна «Полум’яна зоря». Як і коли її можна побачити?

Цього року на нічному небі стане видимою рідкісна «Полум’яна зоря». Як і коли її можна побачити?

by host

Очікуване світлове шоу на небі — результат «вибухової взаємодії» між двома зорями-сусідками, яка відбувається кожні 80 років.

Ця зоря розташовується у сузір’ї Північної Корони (і має відповідну офіційну назву — T Північної Корони, а також неофіційну — «Полум’яна зоря») і належить до класу повторно нових (одна з п’яти відомих в нашій галактиці). Як правило, її яскравість становить приблизно +10 (на межі відображення у біноклях), однак приблизно раз на 80 років її зоряна величина сягає +2 (на рівні Полярної зорі), що дає змогу спостерігати за об’єктом неозброєним оком.

T Північної Корони розташована в сузір’ї Північної Корони, між сузір’ями Геркулес та Волопас

Востаннє такий спалах був зафіксований у 1946 році, а до цього – у 1866 році. Цього разу, як зазначає NASA,  «Полум’яна зоря» випереджає графік на 2 роки й стане видимою між березнем і вереснем 2024-го.

То що ж стає причиною таких періодичних спалахів? T Північної Корони — не просто зоря, а подвійна система, що складається з білого карлика та червоного гіганта, замкнених на близькій орбіті. Червоний гігант викидає газ із постійною швидкістю, а білий карлик «висмоктує» його, зрештою збираючи та стискаючи достатньо водню, щоб викликати термоядерний вибух нової. Білий карлик стає гарячішим, більшим і яскравішим (і саме його ми бачимо на Землі як Полум’яну зорю), перш ніж знову потьмяніти й розпочати новий 80-річний цикл.

Ілюстрація взаємодії білого карлика та червоного гіганта
Ілюстрація взаємодії білого карлика та червоного гіганта

Астрономи спостерігатимуть за новою за допомогою космічного телескопа Hubble і вивчатимуть небесну подію за допомогою рентгенівського та ультрафіолетового світла космічної обсерваторії Neil Gehrels Swift.

Акаунт NASAUniverse на X публікуватиме оновлення про спалах та видимість зорі.

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.