У могилі жінки знайшли череп тура, крила куріпки й лапи куниці.
Про це розповідає ProIT
У 2019 році дослідники з Туреччини розкопали поховання жінки віком приблизно 12 000 років у поселенні Чемка Гьоюк (Çemka Höyük) на південному сході країни.
Жінка, якій на момент смерті було від 25 до 30 років, була похована під підлогою будівлі з глини. Цей звичай ховати померлих у житлах був поширений у той час. Однак особливістю цього поховання стала присутність численних тварин і великого вапнякового блоку, що накривав тіло.
Розташування тварин у могилі виявилося надзвичайно цікавим. Над тілом жінки помістили череп тура, причому його щелепу відокремили й поклали біля її ніг. Крім того, археологи знайшли крила куріпки, лапи куниці та розкидані кістки овець або кіз.
Дослідники припускають, що така незвичайна комбінація тварин у похованні може вказувати на особливий статус жінки в суспільстві. Вона могла бути шаманкою — людиною, яка мала особливий зв’язок із духами, особливо зловмисними. У багатьох культурах шаманів вважали посередниками між світом людей і тварин, здатними спілкуватися з духами, що живуть у тваринах.
Знахідка в Чемка Гьоюк є унікальною для ранніх неолітичних поселень Верхньої Месопотамії. Це єдиний відомий приклад поховання, що демонструє такий тісний зв’язок між людиною та різноманітними тваринами. Відкриття дає змогу археологам по-новому інтерпретувати духовні практики та соціальну структуру неолітичних спільнот у цьому регіоні.
Дослідження опубліковане в журналі L’Anthropologie.
Археологи знайшли найдавніший торговий чек: що купували 3500 років тому?
Джерело: Interestingengineering