Кохання має багато облич, і кожна людина проявляє свої почуття по-різному. Дослідження, проведене австралійськими вченими, виявило чотири основні типи романтичної прихильності, ґрунтуючись на аналізі даних понад 800 закоханих. Результати цього дослідження було опубліковано в журналі Personality and Individual Differences.
Про це розповідає ProIT
Вчені Австралійського національного університету та Університету Канберри використали дані з опитування Romantic Love Survey 2022, в якому брали участь понад 1500 молодих людей віком від 18 до 25 років з 33 англомовних країн. Вибірка була скорочена до 809 учасників, які продемонстрували високі бали за шкалою любовної пристрасті (PLS) та перебували в стані закоханості не більше 23 місяців.
Типи закоханих
В залежності від інтенсивності почуттів, частоти думок про партнера, вірності та сексуальної активності, учасників поділили на чотири категорії:
- Помірно закохані (41% учасників). Це найбільш численна група, яку дослідники охрестили „звичайними закоханими“. Вони демонструють середню інтенсивність почуттів, рідко думають про партнера, але мають високу вірність та помірну сексуальну активність. Більшість з цієї групи – чоловіки.
- Інтенсивно закохані (29%). Ця категорія об’єднує людей, які буквально „по вуха“ у коханні. Вони характеризуються сильними почуттями, відданістю і частими думками про партнера. Більшість з цієї групи – жінки. Їм властиво закохуватися ще до початку відносин, і вони менш схильні до ризикованої поведінки.
- Стримано закохані (20%). Ці люди показують нижчу інтенсивність почуттів та частоту сексуальних контактів. Вони швидше закохуються, проте менш емоційно прив’язані до партнера. Переважно це чоловіки.
- Пристрасно закохані (9,64%). Головною характеристикою є дуже часті сексуальні контакти – в середньому 10 разів на тиждень. Вони більше витрачаються на подорожі та мають схильність до куріння.
Хоча дослідження обмежене віком і культурою (молодь з англомовних країн), його результати відкривають нові перспективи для розуміння природи кохання. Вчені сподіваються, що подальші дослідження, включаючи пари, допоможуть краще зрозуміти емоційні зв’язки та типи романтичних стосунків у різних культурах.