В Україні незабаром розпочне роботу новий цифровий сервіс для військовозобов&rsquoязаних – електронна черга для проходження військово-лікарських комісій (ВЛК). Цей крок стане доповненням до вже запровадженого цифрового направлення на ВЛК через застосунок «Резерв+», яке було запущено нещодавно.
Про це розповідає ProIT
Ірина Верещук, заступниця керівника Офісу президента, повідомила про це під час чергової міжвідомчої зустрічі, присвяченої реформі ВЛК. Вона зазначила, що «невдовзі ВЛК почнуть застосовувати електронні черги. Поки у тестовому режимі».
Переваги електронної черги
Варто зазначити, що наразі ВЛК функціонують за принципом «живої черги», що створює значні труднощі для військовозобов&rsquoязаних. У зв&rsquoязку з великою кількістю людей, які потребують проходження медичного огляду, лікарі не в змозі прийняти всіх охочих за один робочий день, що призводить до тривалих очікувань у чергах.
«Наша мета – кардинально зменшити черги та збільшити швидкість», – підкреслила чиновниця. Ірина Верещук також планує цього тижня відвідати кілька ВЛК, щоб особисто поспілкуватися з військовозобов&rsquoязаними, дізнатися про їхні проблеми та потреби.
Проблеми з електронною чергою
Незважаючи на позитивні очікування, реалізація електронної черги до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) викликає чимало критики серед військовозобов&rsquoязаних. Зокрема, щоб забронювати місце в електронній черзі, їм доводиться вночі «штурмувати» сайт Міноборони і намагатися записатися на візит через 2-3 тижні. Сподіваються, що нова система електронного запису на ВЛК працюватиме значно ефективніше.
Нагадаємо, що в кінці січня в застосунку «Резерв+» стартувала робота електронних направлень на ВЛК, спочатку для тих, хто бажає пройти медогляд за власним бажанням. У майбутньому планується розширити цю можливість для всіх громадян, які отримали повістку на ВЛК.
Реформа ВЛК також передбачає автоматичний обмін медичною інформацією щодо військовозобов&rsquoязаних між електронними системами Міністерства охорони здоров&rsquoя та програмою «Оберіг».