Головна Наука українці з команди Storm Prophet здобули перемогу серед 5500 команд у хакатоні NASA

українці з команди Storm Prophet здобули перемогу серед 5500 команд у хакатоні NASA

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Українські науковці перемогли у хакатоні NASA Space Apps Challenge, де брало участь понад 5500 команд в 10 номінаціях. Українська команда Storm Prophet, що складається з шести учасників, виборола перемогу в номінації «Найкраще використання даних».

Мета їхнього проєкту – передбачення сонячних бур на основі необроблених даних Deep Space Climate Observatory (DSCOVR) за 2016-2023 роки. DSCOVR працює вже після закінчення терміну експлуатації й час від часу дає збої, які й можуть бути індикаторами змін космічної погоди, передає Alpha Centauri.

Проєкт команди ґрунтується на мережах довгої короткочасної пам’яті (LSTM) та вдосконаленій попередній обробці даних. Науковці використовували час збурення магнітного поля – показник сили кільцевого струму навколо Землі, спричиненого сонячними частинками – як індикатор рівня небезпеки бурі, а ефективність своєї моделі оцінили з точки зору її здатності передбачити це значення. LSTM-модель продемонструвала високу точність: довгострокова показала 3% відхилення від очікуваних даних, а короткострокова – 1,8%. Інша модель – Sequence to Sequence – використовувала кілька годин даних DSCOVR і надавала прогнози на години або дні вперед. Вона показала відхилення у 3-5% від очікуваних даних; а в прогнозі на місяць вперед найбільше відхилення досягло 10%.

Це вже третя українська перемога в NASA Space Apps Challenge. Перші дві датовані 2016 році Команда Житомирського військового інституту імені Корольова зі своїм проєктом DronProtect зуміла здобути перемогу в номінації Do not Crash My Drone, а проєкт марсохода-коника Mars Hopper переміг у номінації «глядацькі симпатії».

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.