Головна Наука В NASA підтвердили, що на будинок у Флориді впала опора вантажного піддона, який скинули з МКС ще у 2021 році

В NASA підтвердили, що на будинок у Флориді впала опора вантажного піддона, який скинули з МКС ще у 2021 році

by host

Космічне сміття просто викинули зі станції — воно мало згоріти в атмосфері Землі, однак один з уламків «вижив» і пробив дах та підлогу у двоповерховому будинку мешканця Флориди.

Фахівці NASA одразу прибули на місце та забрали кілограмовий предмет для подальшого розслідування. Нині в агенції підтвердили, що він дійсно «прибув» з МКС і є частиною вантажного піддона зі старими батареями загальною вагою у 2630 кг (а саме «опорною балкою»), який скинули зі станції ще у 2021 році.

На фото показано, як має виглядати опора в робочому стані та її уламок, що пережив вхід в атмосферу Землі та впав на будинок у березні 2024 року. Зображення: NASA

Сама опора виготовлена з нікелю (металевий сплав, який може витримувати екстремальні умови, такі як висока температура, тиск або механічні навантаження), важить близько кілограма та сягає 10 см у висоту та 4 см у діаметрі (трохи менша за стандартну банку Red Bull).

«Очікувалося, що обладнання повністю згорить під час входу в атмосферу Землі 8 березня 2024 року», — заявили в NASA. «МКС проведе детальне дослідження, щоб визначити причину «виживання» уламків і оновити моделювання та аналіз, якщо це необхідно. Ці моделі вимагають детальних вхідних параметрів і регулярно оновлюються, коли виявляється, що сміття пережило повторне потрапляння в атмосферу Землі».

Історія сміття з МКС пов’язана із невдалим запуском російського космічного корабля «союз» понад 5 років тому, який був змушений здійснити швидке балістичне зниження, через проблеми з ракетою-носієм. На борту перебували росіянин александр овчинін і астронавт NASA Нік Хейг — саме останній мав вийти у відкритий космос, щоб встановити новий набір літій-іонних батарей, доставлених японським вантажним кораблем HTV на МКС, однак місію відклали на 2018 рік.

Ця затримка в ретельно розробленому розкладі перекреслила весь багаторічний план модернізації батарей електричної системи МКС. Щоразу корабель HTV доставляв нові батареї на станцію і забирав старі — востаннє це сталося у 2020 році, і з того часу остання конструкція з несправними батареями так і залишалась на МКС (інші вантажні транспортні засоби — Dragon від SpaceX, Cygnus Northrop Grumman і російський «прогрес» — не можуть вмістити вантажний піддон HTV). У березні 2021 року NASA «викинуло» вантаж з батареями за допомогою роботизованої руки — він дрейфував на орбіті протягом трьох років, поки аеродинамічний опір не підштовхнув конструкцію назад в атмосферу.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.