Головна Наука вчені Оксфорду виявили, що частинки з однаковим зарядом таки можуть притягуватись

вчені Оксфорду виявили, що частинки з однаковим зарядом таки можуть притягуватись

by host

Основний принцип фізики полягає в тому, що частинки з протилежним зарядом притягуються одна до одної, тоді як з однаковим — відштовхуються. Однак вчені з Оксфорду виявили, що за певних умов ці правила таки можна порушити.

Під час експерименту команда розмістила негативно заряджені мікрочастинки кремнезему у воді та виявила, що за певних рівнів рН вони можуть притягуватися один до одного, утворюючи кластери шестикутної форми — що, здається порушує основний електромагнітний принцип, згідно з яким частинки з однаковим зарядом повинні відштовхуватись на будь-якій відстані.

Коли дослідники розглянули цей ефект, використовуючи теорію взаємодії між частинками, яка враховує структуру розчинника, було виявлено нову силу тяжіння, яка може подолати електростатичне відштовхування.

Натомість для позитивно заряджених частинок, взаємодія залишалась незмінною — навіть за різних рівнів pH вони відштовхувались. Цікаво, що в іншому розчиннику (вчені використали етанол) — вони зрештою згрупувались.

Команда каже, що це відкриття може змусити серйозно переглянути наукові принципи, та може буди використано в практичній хімії для таких процесів, як самозбірка, кристалізація та розділення фаз.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Nanotechnology.

Джерело: New Atlas

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.