Головна Наука Вчені підтвердили можливість подорожей у часі: що відомо?

Вчені підтвердили можливість подорожей у часі: що відомо?

Подорожі у часі вже не видаються лише фантастичними уявленнями. Сучасні фізики дедалі більше стверджують, що це може бути реальністю. Дехто з людей, за їхніми словами, вже «подорожував» у часі, навіть не усвідомлюючи цього.

Про це розповідає ProIT

Час не є фіксованою величиною

У 1915 році Альберт Ейнштейн у своїй загальній теорії відносності довів, що час сприймається по-різному в залежності від швидкості руху спостерігача. Чим швидше рухаєшся, тим повільніше для тебе плине час. Це не лише теоретичне припущення, а підтверджена експериментами істина.

Наприклад, астронавти на Міжнародній космічній станції (МКС) рухаються зі швидкістю близько 28 000 км/год. Завдяки цьому вони старіють повільніше, ніж люди на Землі. Яскравий приклад — місія Скотта Келлі, який провів понад 500 днів у космосі. Після повернення з’ясувалося, що він постарів на кілька мілісекунд менше, ніж його брат-близнюк Марк, який залишався на Землі.

Реальні експерименти з часом

У 1971 році фізики Джозеф Хафеле та Річард Кітінг провели експеримент з надточними атомними годинниками, які облетіли світ на літаках — один на схід, інший на захід. Після повернення годинники було порівняно з тими, що залишилися на Землі. Виявилося, що час для годинників у русі пройшов по-різному: одні «відстали», інші «поспішили». Це стало реальним підтвердженням існування часового зсуву, без урахування якого GPS-навігатори працювали б з помилками, оскільки супутники також враховують «часову подорож».

Звісно, з подорожжю в майбутнє все зрозуміло — достатньо рухатися швидко. Але повернення у минуле залишається складним питанням. Теоретично, фізики вважають, що це можливо, якщо викривити простір-час, наприклад, через чорну діру або створення кротової нори. Проте навіть якщо така «машина часу» буде побудована, вона не дозволить повернутись у час до моменту її створення.

Філософ науки доктор Аласдер Річмонд зазначає: “Теоретично — можливо. Практично — навряд чи”.

Серед нас можуть бути мандрівники в часі — це астронавти, пілоти та навіть ви, якщо проводите багато часу в русі. Хоча грандіозні подорожі в часі ще не доступні людству, мікроскопічні зсуви вже стали реальністю — і це лише початок.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.