Головна Наука Вчені підвищили швидкість читання даних на ДНК у 3200 разів

Вчені підвищили швидкість читання даних на ДНК у 3200 разів

Дослідники Ізраїльського технологічного інституту (Technion) розробили інноваційний метод, що базується на штучному інтелекті, який дозволяє значно прискорити процес пошуку інформації, збереженої у ДНК. Завдяки цьому новому підходу, час читання даних скоротився з кількох днів до всього 10 хвилин, при цьому покращилася точність.

Про це розповідає ProIT

Молекули ДНК є основою збереження генетичної інформації у живих організмах, складені з чотирьох типів нуклеотидів, позначених літерами A, C, G і T. На відміну від традиційних комп’ютерних технологій, де дані кодуються лише двійковими цифрами, зберігання інформації на основі ДНК дозволяє значно розширити можливості комбінацій.

Переваги зберігання даних у ДНК

Зберігання інформації в ДНК може забезпечити тривале збереження даних на сотні тисяч років та вражаючу щільність — в 100 мільйонів разів вищу, ніж у традиційних цифрових носіях. Однак, зберігання даних у ДНК супроводжується низкою технологічних викликів. Синтез та секвенування ДНК є часовими процесами, що підлягають помилкам, таким як видалення, вставка або заміна даних.

Для подолання цих труднощів, нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Machine Intelligence, впроваджує комплексне обчислювальне рішення для корекції помилок у системах зберігання ДНК. Дослідники використали вдосконалені алгоритми та методи кодування, що дозволяє зменшити час пошуку та читання даних до 10 хвилин.

Система DNAformer

Розроблений у Technion метод під назвою DNAformer базується на трансформерній моделі, натренованій на змодельованих даних, створених за допомогою спеціального симулятора. Цей метод здатен реконструювати точні послідовності ДНК з помилкових копій, використовуючи спеціальний код для виправлення помилок, адаптований для роботи з ДНК.

Крім того, механізм додаткового запасу безпеки виявляє шуми в послідовностях ДНК, що можуть заважати точній інтерпретації даних, і застосовує алгоритмічні інструменти для покращення обробки. В кінці процесу інформація переводиться у цифровий формат.

Новий підхід дозволяє зчитувати 100 МБ даних зі швидкістю, що у 3200 разів перевищує найсучасніші методи, без втрати точності. Це було продемонстровано на наборі даних, що містить 24-секундний аудіозапис слів астронавта Ніла Армстронга, а також текст, що обговорює переваги ДНК як метод зберігання даних.

Дослідники планують адаптувати систему DNAformer для різних потреб, підкреслюючи її масштабованість, що дозволяє оптимізувати технологію для великих програм зберігання даних у відповідь на ринкові вимоги.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.