Головна Наука Вчені створили генетично модифікованих мишей, подібних до мамонтів

Вчені створили генетично модифікованих мишей, подібних до мамонтів

Дослідники здійснили генетичну модифікацію мишей, змінюючи їхню шерсть за товщиною, кольором і текстурою, що дозволило їм імітувати адаптацію вимерлих шерстистих мамонтів до суворих холодних умов. Про це повідомляють представники біотехнологічної компанії Colossal Biosciences.

Про це розповідає ProIT

Цей проект є важливим кроком у рамках ініціативи з повернення шерстистого мамонта. “Ми не маємо на меті буквальне відродження виду, а прагнемо створити шерстистого слона, здатного виживати в арктичних умовах”, — зазначили в компанії.

«Ця розробка є справжнім проривом у нашій місії з повернення вимерлих тварин», — заявив Бен Ламм, співзасновник та керівник Colossal Biosciences.

Результати дослідження наразі опубліковані у препринті, що чекає на наукову рецензію, але вже зараз візуальні зміни у мишей свідчать про значний прогрес.

Генетичні модифікації мишей

Дослідницька група, очолювана Руї Ченом з Colossal Biosciences, провела детальний аналіз генетичного матеріалу кількох видів мамонтів і сучасних слонів. Вони вивчили 59 геномів мамонтів, які існували від 3 500 до 1,2 мільйона років тому, включаючи шерстистих, степових і колумбійських мамонтів.

Порівняння цих даних з генами азіатських слонів дозволило виявити сім ключових генів, які відповідальні за густу шерсть та інші адаптивні риси, необхідні для виживання в холодному кліматі.

Для інтеграції змін у генетику мишей вчені застосували три методи генного редагування: RNP-опосередкований нокаут, мультиплексне точне редагування генома та гомологічне спрямоване відновлення. Це дозволило здійснити вісім одночасних модифікацій у семи генах мишачих ембріонів, що призвело до помітних зовнішніх змін.

Перспективи повернення мамонтів

Генетично модифіковані миші виявилися з шерстю, що втричі довша за звичайну, хвилястою та світлішого кольору. Навіть вуса мишей набули характерного завитка. Вчені сподіваються, що технологія дозволить в майбутньому генетично змінювати азіатських слонів, близьких родичів мамонтів, щоб вони могли виживати в холодних умовах.

Деякі експерти висловлюють обережний оптимізм щодо цього дослідження. “Хоча відновлення самодостатніх популяцій мамонтів виглядає малоймовірним, ця технологія може стати важливим інструментом для збереження сучасних видів, адаптуючи їх до змін клімату”, — вважає біолог з Університету Аделаїди Деміен Фордхем.

У Colossal Biosciences переконані, що їхні дослідження можуть не тільки сприяти поверненню вимерлих видів, а й стати суттєвим елементом у збереженні екосистем.

«Раніше людство ніколи не мало таких можливостей відновлювати природу завдяки біотехнологіям», — резюмував Ламм.

Таким чином, наукова ініціатива продовжує розвиватися, і залишається спостерігати за її подальшими досягненнями.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.