Головна Наука «Вояджер-1» ненадовго вийшов на зв’язок і дав надію на відновлення історичної місії NASA

«Вояджер-1» ненадовго вийшов на зв’язок і дав надію на відновлення історичної місії NASA

by host

Ще місяць тому вважалось, що 46-річний космічний зонд «втрачений» через помилку пам’яті. Фактично зв’язок з апаратом був, але не мав сенсу — його повідомлення складались з суцільної «тарабарщини».

На початку березня космічний корабель «Вояджер-1» надіслав дещо відмінний сигнал, який потенційно може допомогти у відновленні місії. Інженери Лабораторії реактивного руху NASA вивчають відмінності в останньому та попередніх повідомленнях, аби дізнатись, чому корабель надсилав «нечитабельний» потік даних останніми місяцями.

Як повідомляє NASA, «Вояджер-1» надіслав нові дані у відповідь на надіслану попередньо команду, яка «м’яко» пропонує бортовій системі Flight Data System (FDS) «випробувати різні послідовності у своєму програмному пакеті на випадок, якщо проблему можна вирішити шляхом обходу пошкоджених розділів».

FDS збирає дані з наукових приладів «Вояджера», а також інженерні дані про стан космічного корабля та об’єднує їх у єдиний пакет, який передається на Землю через одну з підсистем зонда — блок телеметричної модуляції (TMU) — у двійковому коді. Команда підозрює, що аномалія з «тарабарщиною» може бути пов’язана з тим, що FDS і TMU мають проблеми зі зв’язком один з одним і в результаті блок телеметричної модуляції надсилає дані у повторюваному шаблоні одиниць і нулів.

«‎Вояджер»: завершення. Фотохроніка півстолітньої одіссеї знаменитих зондів-близнюків NASA

«Вояджер-1» запустили у 1977 році, менше ніж через місяць після того, як його зонд-близнюк «Вояджер-2» розпочав власну подорож космосом. У серпні 2012 року «Вояджер-1» вирушив у міжзоряний простір і став першим космічним апаратом, який покинув геліосферу.

«Вояджер-1» зараз знаходиться на відстані 24,4 млрд км від Землі й летить зі швидкістю 61 155 км/год. Зважаючи на відстань, нині необхідно близько 2-х днів, аби надіслати чи отримати повідомлення від апарату.

«Використання цієї інформації для розробки потенційного рішення та спроби втілити його в життя займе час», — кажуть в агенції.

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.