Головна Наука «Вояджер-1» втрачено в глибокому космосі через помилку пам’яті

«Вояджер-1» втрачено в глибокому космосі через помилку пам’яті

by host

Космічний апарат NASA «Вояджер-1» втрачено в глибокому космосі. За даними космічного агентства, це сталося через помилку пам’яті, що виникла в бортовій системі Flight Data System (FDS). Зважаючи на всі, за час тривалого перебування в космосі енергозалежна пам’ять вийшла з ладу.

Космічні апарати «Вояджер-1» та «Вояджер-2» були запущені у 1977 році. Таким чином, примітивна за нинішніми мірками пам’ять пропрацювала близько 45 років. На жаль, це може призвести до виведення з експлуатації космічного корабля. Через збій у роботі пам’яті тепер на Землю не передаються наукові чи інженерні дані, включаючи телеметрію, що має вирішальне значення для переміщення і правильного позиціювання космічного корабля.

Команда «Вояджера» в NASA робить все можливе, намагаючись зберегти апарат «Вояджер-1». Але без прямого доступу до телеметрії, яку неможливо отримати через помилку пам’яті, точну причину збою в пам’яті проблематично визначити з Землі.

Навіть якщо поточну помилку пам’яті можна буде виправити, очікується, що обидва зонди «Вояджер» з часом поступово втрачатимуть свою придатність до використання. Це пов’язано з тим, що вони використовують ядерні батареї (радіоізотопні термоелектричні генератори), потужність яких знижується з кожним роком. Тому в процесі втрати потужності прилади на космічному кораблі мають бути відключені, щоб продовжити його роботу.

Нині «Вояджер-1» є найдальшим від Землі рукотворним об’єктом — тобто, по суті, вершиною наших досліджень глибокого космосу.

Джерело: tomshardware

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.