Якщо вас дратують відеозустрічі, можливо, причина криється у вашому обличчі. Так стверджують дослідники у новій статті, опублікованій в науковому журналі PLOS One.
Про це розповідає ProIT
Явище, відоме як «втома від Zoom», яке отримало свою назву від популярної платформи для відеоконференцій, описує стан втоми, що виникає під час віртуальних зустрічей. Ця втома негативно впливає на продуктивність працівників і їхнє загальне самопочуття. Згідно з думкою вчених, вплив цього явища лише зростає у зв’язку з розширенням віддаленої та гібридної роботи, і воно пов’язане з незадоволенням людей своїм зовнішнім виглядом.
Дослідження та його результати
Для підтвердження своїх висновків дослідники провели експеримент за участю понад 2400 американців, які працювали в різних сферах і регулярно брали участь у відеозустрічах. Виявилося, що значна частина учасників відчувала «незадоволення зовнішнім виглядом», що призводило до використання фільтрів і ретуші під час відеозв’язку. Ці особи також демонстрували вищий рівень втоми від Zoom та вважали віртуальні зустрічі менш корисними.
«Наше дослідження підкреслює, що незадоволеність зовнішнім виглядом обличчя сприяє втомі від Zoom, що призводить до зменшення бажання використовувати технології віртуальних зустрічей», — зазначив провідний автор дослідження Чеюн Лім з Мічиганського державного університету.
Поради для покращення ситуації
Це не перше дослідження, яке вивчає негативний вплив відеозустрічей на людей. У 2023 році австралійські вчені виявили, що студенти, які брали участь у 50-хвилинних лекціях онлайн, відчували значно більшу втомленість і негативні емоції в порівнянні з тими, хто відвідував заняття особисто. Дослідники рекомендували робити перерви.
«Окремі особи та організації можуть застосувати практики, такі як планування регулярних перерв», — зазначав Рене Рідль з Технологічного університету Граца, співавтор дослідження. «Ґрунтуючись на результатах нашого дослідження, ми рекомендуємо робити перерву кожні 30 хвилин, оскільки після 50 хвилин відеоконференції можна спостерігати значні зміни у фізіологічній та суб’єктивній втомі». Дослідники також радять час від часу вимикати камеру, щоб зменшити безперервний зоровий контакт.