Головна Наука Виробники жувальної гумки приховують вміст хімікатів, науковці б’ють на сполох

Виробники жувальної гумки приховують вміст хімікатів, науковці б’ють на сполох

Науковий співробітник Факультету навколишнього середовища Університету Портсмуту Девід Джонсон стверджує, що популярні жувальні гумки є джерелом забруднення довкілля пластиком. Він зауважує, що більшість виробників жувальної гумки не розкривають склад своїх продуктів, обмежуючись лише зазначенням основи для жувальної гумки.

Про це розповідає ProIT

Дослідник зазначає, що чіткого визначення синтетичної основи для жувальної гумки не існує. Наприклад, бренд Wrigley Extra, що спеціалізується на виробництві жувальної гумки, співпрацює зі стоматологами для просування своїх продуктів як засобів, що покращують здоров’я ротової порожнини.

«Основа жувальної гумки надає їй «жувальний» смак, пов’язуючи всі інгредієнти для отримання гладкої, м’якої текстури. Ми використовуємо синтетичні матеріали для основи, щоб забезпечити однорідну та безпечну основу, яка робить смак тривалішим», — йдеться у програмі Wrigley Oral Health.

Проте, за результатами хімічного аналізу, виявлено, що у складі жувальної гумки є синтетичний хімікат стирол-бутадієн, який також використовують у виробництві автомобільних шин. Крім того, у гумці є поліетилен, який використовується для виготовлення пакетів та пластикових пляшок, а також полівінілацетат, підсолоджувачі та ароматизатори.

Джонсон звертає увагу на те, що до 2025 року обсяги продажу жувальної гумки у США можуть досягти 48,6 млрд доларів, причому 75% ринку контролюється трьома компаніями, серед яких Wrigley Extra займає 35%. За оцінками, щорічно у світі виробляється близько 1,74 трлн одиниць жувальної гумки, а середня вага однієї пластинки становить 1,4 г, що означає, що виробляється близько 2,436 млн тонн жувальної гумки, 30% з яких — це синтетична основа.

Багато споживачів після використання жувальної гумки просто випльовують її на вулиці, де вона може залишатися на тривалий час, оскільки не розкладається. Викинута жувальна гумка з часом затвердіє, потріскається та перетвориться на мікропластик. Очищення від мікропластику може коштувати близько 2 доларів за квадратний метр, а щорічні витрати на очищення території від жувальної гумки у Великій Британії складають близько 7 млн фунтів стерлінгів.

Науковець підкреслює, що просте викидання жувальної гумки у контейнери не є достатнім. Виробники гумки, які намагаються очистити територію, подібні до виробників пластику, які наймають збирачів сміття та волонтерів, але це не виправляє основні проблеми.

«Проблему забруднення жувальною гумкою потрібно вирішувати комплексно: через освіту, зменшення викидів, альтернативи, інновації, відповідальність виробників та законодавство. Прозорість маркування дозволить покупцям робити свідомий вибір», — переконаний Джонсон.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.