Нещодавня знахідка з Патагонії відкриває нові горизонти в розумінні життя доісторичних морських рептилій. У Чилі вчені виявили скам’янілі залишки вагітної самки іхтіозавра, яка мала двох малюків, що викликало хвилю емоцій серед науковців.
Про це розповідає ProIT
Дослідження та відкриття
Головною героїнею цього відкриття стала самка виду Myobradypterygius hauthali, яка жила приблизно 131 мільйон років тому. Її отримала ім’я Фіона. Довжина скам’янілості становила 3,5 метра, і вона збереглася в відмінному стані завдяки швидкому похованню в осаді на дні стародавнього океану. Вчені вважають, що низький рівень кисню у воді завадив падальникам зіпсувати рештки.
Перша частина Фіони була знайдена чилійською палеонтологинею Джудіт Пардо-Перес у 2009 році. Наступного року вчені виявили між ребрами загадкові кістки, які згодом ідентифікували як ембріони. Проте тільки у 2022 році залишки були повністю розкопані, і завдяки КТ-скануванню стало зрозуміло, що Фіона була вагітна двійнею.
Важливість знахідки
Одним із найцікавіших аспектів є положення плоду в тілі матері, що вказує на те, що вона народжувала хвостом вперед, подібно до сучасних дельфінів і китів. Ця адаптація знижує ризик задушення плоду під час пологів у воді.
Крім того, учені виявили залишки дрібної риби в черевній порожнині Фіони, що дозволяє заглянути в дієту доісторичних хижаків. Знахідка підкреслює унікальні еволюційні риси іхтіозаврів — на відміну від багатьох інших рептилій того часу, вони народжували живих малюків.
Дослідження скам’янілості Фіони триває, і Джудіт Пардо-Перес планує опублікувати результати, що відкривають нові горизонти в нашому розумінні еволюційних механізмів, які забезпечували виживання цього виду в мезозойських океанах.