Науковці зробили прорив у контролюванні мозку мишей за допомогою наночастинок у новаторському дослідженні. Це відкриття може знайти застосування в лікуванні неврологічних розладів, таких як депресія.
Нові відкриття вчених
Вчені Інституту базових наук (IBS) у Південній Кореї з’ясували, що можуть впливати на мозок мишей за допомогою наночастинок і зовнішнього магнітного поля. Ця технологія, названа Nano-MIND (Magnetogenetic Interface for NeuroDynamics), дозволяє контролювати емоції та апетит мишей на відстані, без будь-якого хірургічного втручання.
Унікальна технологія
Людський мозок містить складну мережу з понад 100 мільярдів нейронів, і контроль над ними є ключем до розуміння когніції, емоцій та соціальної поведінки. Науковці маніпулювали цими нейронами, магнітно скручуючи маленький актуатор, щоб тягнути або штовхати наночастинки, імплантовані в мозок мишей.
Це дослідження стало першим у світі, що дозволяє вільно контролювати окремі ділянки мозку за допомогою магнітних полів, зазначив Джінву Чон, директор Центру наномедицини IBS. Чон також додав, що ця технологія може бути широко використана в дослідженнях для розуміння функцій мозку, створення штучних нейронних мереж, двосторонніх технологій мозково-комп’ютерного інтерфейсу та нових методів лікування неврологічних розладів.
Результати експериментів
У кількох експериментах дослідники активували інгібуючі нейрони в мозку, збільшуючи апетит і харчову поведінку мишей на 100%. Також вони могли зменшити апетит за допомогою тієї ж системи. Інший експеримент показав, що система Nano-MIND здатна активувати рецептори мозку, відповідальні за материнську поведінку у самок мишей, які ще не народжували. Після активації ці миші показали значно підвищену опіку над малюками, подібну до поведінки материнських мишей.
У третьому експерименті дослідники активували нейрони, відповідальні за “дружню” поведінку, щоб заохотити мишей соціалізуватися з іншими мишами, яких вони раніше не зустрічали.