Японські науковці запустили в космос перший у світі дерев’яний супутник, що стало початковим випробуванням використання деревини для досліджень Місяця та Марса.
Про це розповідає ProIT
LignoSat, розроблений Кіотським університетом спільно з будівельною компанією Sumitomo Forestry, доставлять на Міжнародну космічну станцію в межах місії SpaceX, звідки його згодом виведуть на орбіту приблизно 400 км над Землею.
«Використовуючи деревину — матеріал, який ми можемо виробляти самостійно — ми зможемо будувати будинки, жити та працювати в космосі нескінченно довго», — зазначив Такао Дої, астронавт, інженер і ветеран двох місій NASA Space Shuttle, який досліджує космічну діяльність людини в Кіотському університеті.
Маючи 50-річний план висадження дерев і будівництва дерев’яних будинків на Місяці та Марсі, команда Дої вирішила розробити дерев’яний супутник, сертифікований NASA, щоб довести придатність деревини для космосу.
«На початку 1900-х літаки виготовляли з дерева», — нагадав професор лісознавства Кіотського університету Коджі Мурата. «Тож дерев’яний супутник також має бути можливим». Мурата додав, що в космосі деревина більш довговічна, ніж на Землі, оскільки там немає води чи кисню, які могли б призвести до гниття чи займання.
Дослідники стверджують, що дерев’яний супутник також мінімізує вплив на довкілля після завершення терміну експлуатації. «Списані» супутники мають повертатися в атмосферу, щоб не перетворюватися на космічне сміття. Традиційні металеві супутники під час входу в атмосферу утворюють частинки оксиду алюмінію, тоді як дерев’яні просто згорять із меншим забрудненням, пояснив Дої.
«Металеві супутники можуть заборонити в майбутньому», — сказав Дої. «Якщо ми доведемо, що наш перший дерев’яний супутник працює, ми хочемо запропонувати цю ідею SpaceX Ілона Маска».
Після 10-місячного експерименту на МКС дослідники виявили, що хонокі — різновид магнолії, що росте в Японії й традиційно використовується для піхов мечів — найкраще підходить для космічних апаратів. LignoSat виготовлений саме із хонокі за традиційною японською технікою без використання гвинтів чи клею.
Після розгортання LignoSat перебуватиме на орбіті упродовж шести місяців. Електронні компоненти на борту вимірюватимуть, як деревина витримує екстремальні умови космосу, де температура коливається від -100 до +100 градусів Цельсія кожні 45 хвилин під час переходу від темряви до сонячного світла.
LignoSat також оцінить здатність деревини зменшувати вплив космічної радіації на напівпровідники, що може бути корисним для таких застосувань, як будівництво центрів обробки даних.
Вчені створили паперовий генератор енергії з води у повітрі для живлення гаджетів
Джерело: Reuters