Головна Наука Японія втратила зв’язок з «Акацукі» — єдиним космічним апаратом, що поєднував Землю з Венерою

Японія втратила зв’язок з «Акацукі» — єдиним космічним апаратом, що поєднував Землю з Венерою

by host

Космічний апарат вартістю у $300 млн запустили у 2010 році, однак місія не змогла з першої спроби вийти на орбіту Венери через відмову головного двигуна — «Акацукі» протягом п’яти років обертався навколо Сонця, аж доки зрештою наблизився до планети.

Головна місія «Акацукі» (також відомого як Venus Climate Orbiter) — вивчення клімату Венери, але наразі вона може припинитися, оскільки JAXA повідомляє про втрату зв’язку. Команда, згідно з повідомленням, докладає зусиль, щоб його відновити — для цього потрібно скоригувати орієнтацію апарата і повернути антену в сторону Землі.

«Акацукі», назва якого в перекладі з японської означає «світанок», загалом виконав свою місію та у 2018 році перейшов у  розширену фазу експлуатації. Апарат за цей час зазнавав неодноразових збоїв, а наприкінці 2016 року довелось вимкнути дві із п’яти його камер через незрозумілі коливання потужності, щоб уникнути виснаження енергосистеми.

Венера, вкрита хмарами — в об'єктиві «Акацукі». Джерело: JAXA
Венера, вкрита хмарами — в об’єктиві «Акацукі». Джерело: JAXA

Водночас за 14 років роботи (замість очікуваних 4,5) «Акацукі» зробив кілька важливих відкриттів, зокрема розкрив подробиці явища суперобертання (коли атмосфера Венери обертається набагато швидше, ніж сама планета), а також виявив гравітаційні хвилі та теплові припливи, які впливають на поверхню планети, і надав інфрачервоні зображення планети.

Нові місії, зокрема від NASA, Європейського космічного агентства, Індії та приватна Rocket Lab, можуть відправитися на Венеру пізніше цього десятиліття.

«Забудьте про Титан‎». Співзасновник OceanGate планує запустити експедицію в атмосферу Венери до 2050 року

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.