Головна Наука Японський зонд SLIM надіслав це моторошне фото з Місяця перед тим, як його «огорнула» місячна ніч

Японський зонд SLIM надіслав це моторошне фото з Місяця перед тим, як його «огорнула» місячна ніч

by host

Модуль, який приземлився на Місяці минулого місяця, відійшов у двотижневу «сплячку», з якої може й не повернутися.

20 січня довгоочікуване приземлення японського апарату для дослідження Місяця відзначилось тим, що SLIM перевернувся більше, ніж потрібно — як наслідок, його сонячні батареї були розвернуті у неправильному напрямку. За тиждень JAXA повідомило, що відновило з апаратом зв’язок і він взявся до роботи, зрештою надіславши кілька зображень.

Останнє — зроблене в кратері Шиолі, якраз перед відходом у сутінки:

Місячна ніч триває два земні тижні, а температура в регіоні у цей час може сягати до -170°C, що потенційно небезпечно для електроніки SLIM.

15 лютого команда спробує знову встановити зв’язок з апаратом та увімкнути його, однак незалежно від результату модуль таки досяг повної та розширеної мети своєї місії — здійснив точну посадку, розгорнув пару невеликих місяцеходів та отримав величезну кількість наукових даних.

«Ми продовжуємо аналізи, щоб ідентифікувати гірські породи та оцінити хімічний склад мінералів — дані, які допоможуть розгадати таємницю походження Місяця. Результати оголосимо одразу після завершення дослідження», — йдеться у заяві JAXA (через Space).

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.