Головна Наука Європейська космічна агенція ESA відправила металевий 3D-принтер від Airbus на МКС

Європейська космічна агенція ESA відправила металевий 3D-принтер від Airbus на МКС

by host

Європейська космічна агенція ESA відправила на МКС перший металевий 3D-принтер, який буде використовуватися в космосі. Місія Cygnus NG-20, яка перевозить принтер вагою 180 кг, стартувала у вівторок і має прибути на МКС у четвер.

Астронавт Андреас Могенсен встановить принтер, який компанія Airbus розробила для Європейського космічного агентства. Після цього апарат буде контролюватися і відстежуватися з Землі.

3D-принтери на основі полімерів вже використовувалися на МКС в минулому, але 3D-друк металів на орбіті є складнішим завданням. Машина використовуватиме різновид нержавіючої сталі, яку часто застосовують для очищення води та медичних імплантатів, оскільки вона добре протистоїть корозії, передає Engadget.

Після того, як дріт з нержавіючої сталі проштовхується в зону друку, принтер розплавляє його за допомогою лазера, що у мільйон разів потужніший за звичайну лазерну указку. Потім принтер додає розплавлений метал до відбитка.

Температура плавлення металу становить близько 1400°C, і принтер працює в повністю герметичній коробці. Перш ніж принтер почне працювати, йому потрібно випустити кисень і замінити атмосферу азотом. Інакше розплавлений метал окислиться.

Враховуючи вищі температури, ніж у пластиковому 3D-принтері (який нагрівається до 200°C), необхідно забезпечити безпеку екіпажу і самої станції, позаяк можливості технічного обслуговування також дуже обмежені. У разі успіху, міцність, провідність і жорсткість металу піднімуть потенціал космічного 3D-друку на нові висоти.

— технічний офіцер ESA Роб Постема.

Заплановано провести чотири тестові друки. Принтер відтворить еталонні відбитки, які були створені на Землі. Дві версії будуть порівняні, щоб допомогти вченим зрозуміти, як відрізняється якість і продуктивність друку в космосі. Попри те, що кожен відбиток важитиме менш як 250 г і буде меншим за банку газованої води, принтер витрачатиме від двох до чотирьох тижнів на створення кожного з них. Принтер працюватиме не більше чотирьох годин на день, оскільки його вентилятори та двигун досить гучні, а на МКС діють норми щодо шуму.

Якщо експеримент пройде успішно, він прокладе шлях для астронавтів і космічних агентств, щоб друкувати необхідні інструменти або деталі без необхідності відправляти їх на місії з поповненням запасів. Металевий 3D-друк також може допомогти у будівництві місячної бази з використанням перероблених матеріалів або перетвореного реголіту (місячного ґрунту та породи). Це може стати в пригоді й для місій на Марс.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.