Головна Наука Забудьте про Землю — NASA планує запустити роботизований маглев на Місяці у 2030-х роках

Забудьте про Землю — NASA планує запустити роботизований маглев на Місяці у 2030-х роках

by host

Маглев або магнітоплан — це потяг на магнітній підвісці, що приводиться в рух та керується магнітними силами. І попри те, що технологія ще недостатньо розвинулась на Землі, американська космічна агенція планує запустити цю диво-залізницю на Місяці у найближче десятиліття.

Проєкт, радше схожий на науково-фантастичний сюжет, дістав назву «Flexible Levitation on a Track» (FLOAT) і отримав фінансування на подальше дослідження. За даними NASA, подібний темп проєктування та подальшої розробки, дозволить запустити маглев і транспортувати матеріали поверхнею Місяця вже у 2030-х роках.

«Ми хочемо побудувати першу місячну залізничну систему, яка забезпечить надійне, автономне та ефективне транспортування корисного вантажу на Місяці», — написав у блозі NASA керівник проекту Етан Шалер, інженер-робототехнік Лабораторії реактивного руху NASA. «Стійка і довговічна роботизована транспортна система матиме вирішальне значення для щоденної роботи постійної місячної бази у 2030-х роках».

Відповідно до початкового проєкту NASA, FLOAT використовуватиме «магнітних роботів, що паритимуть над тришаровою плівковою доріжкою на поверхні Місяця» — до них кріпитимуться візки, що рухатимуться з приблизною швидкістю 1,61 км/год. Планується, що вони щоденно транспортуватимуть 100 тонн матеріалу до та з майбутньої місячної бази космічної агенції.

NASA планує відправити астронавтів на Місяць вже у 2026 році в рамках місії Artemis III. Тим часом Artemis II, раніше заплановану на листопад 2024-го, перенесли на вересень 2025-го — місія, у складі 4 осіб, повторить шлях «‎Оріона», який облетів Місяць у 2022-му без екіпажу. Щоправда нещодавно виявилось, що космічний корабель під час попереднього польоту мав проблеми з теплозахисним екраном, тож, можливо, слід очікувати на чергове перенесення дат.

Китай показав проєкт космічної бази на Місяці — там чомусь опинився шатл NASA, знятий з експлуатації ще у 2011 році

Джерело: livescience, NASA

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.