Головна Наука змія, яку вважали самцем, народила 14 дітей через «непорочне зачаття»

змія, яку вважали самцем, народила 14 дітей через «непорочне зачаття»

by host

Райдужний удав (Epicrates cenchria), якого вважали за самця, народив 14 змієнят після майже десяти років ізоляції. 13-річна змія на ім’я Роналду не контактувала з жодною іншою змією щонайменше дев’ять років. Роналду була врятованою змією, яку раніше ветеринар ідентифікував як самця.

«Студентка виявила їх під час звичайної перевірки віварію. Спочатку ми подумали, що вона помилилася. Ми не повірили своїм очам!», — сказала Аманда Маклеод, технік з догляду за тваринами в Коледжі міста Портсмута у Великій Британії, де утримують змію.

 

«Роналду здавався затовстим»: змія, яку вважали самцем, народила 14 дітей через «непорочне зачаття»Це третє «непорочне зачаття», зафіксоване у бразильського райдужного удава. Незаймане народження, відоме як партеногенез, є типом нестатевого розмноження. Воно іноді відбувається у видів, які зазвичай розмножуються статевим шляхом. Явище вкрай нечасте, але воно було зареєстроване у кількох видів у неволі — птахів, акул, ящірок, інших змій та крокодила.

«Роналду виглядав трохи товстішим, ніж зазвичай, ніби він багато поїв, але ми навіть на мить не подумали, що він або, точніше, вона, вагітна», — сказав Піт Квінлан, спеціаліст з рептилій у коледжі.

Під час партеногенезу яйцеклітини дозрівають без запліднення сперматозоїдом. У деяких випадках яйцеклітини можуть бути запліднені «полярним тільцем», маленькою клітиною, яка утворюється в репродуктивному тракті одночасно з яйцеклітиною. Існує кілька різних способів партеногенезу, і незрозуміло, який саме механізм спонукав Роналду народити потомство.

Удава привезли до коледжу міста Портсмут після того, як його повернула туди благодійна організація із захисту тварин. Зараз змієнят оцінюють, щоб визначити їхню стать, і поміщають у нові вольєри. Коли вони стануть достатньо великими, їх переселять.

Жаба гадюку їла? Інтернет збентежений знімком, де змія вилазить із жаб’ячої дупи

Джерело: LiveScience

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.