Законопроект про онлайн-безпеку дітей (KOSA) знову представлений у Конгресі США. У разі його ухвалення, цей закон міг би стати одним з найбільш значних законодавчих змін, які інтернет пережив у США з моменту прийняття Закону про захист конфіденційності дітей в онлайн-середовищі (COPPA) у 1998 році.
Про це розповідає ProIT
На даний момент, KOSA дозволяє притягувати до юридичної відповідальності платформи соціальних медіа, якщо буде доведено, що ці компанії не роблять достатньо для захисту неповнолітніх від шкоди. Законопроект містить довгий список можливих загроз, таких як розлади харчування, сексуальна експлуатація, зловживання психоактивними речовинами та самогубства. Хоча минулого року він отримав значну підтримку в Сенаті, у Палаті представників його було заблоковано.
Критика та підтримка KOSA
KOSA зіштовхнувся з багатьма запереченнями з моменту його введення у 2022 році. Групи захисту прав людини, такі як ACLU, висловили стурбованість щодо можливості використання цього законопроекту як інструменту для цензури та спостереження. Хоча поправки до KOSA зменшили деякі з цих занепокоєнь, такі організації, як Electronic Frontier Foundation та Fight for the Future, залишаються проти законопроекту.
“Автори законопроекту неодноразово стверджували, що він не вплине на свободу слова. Але Обов’язок піклування стосується саме свободи слова: мова йде про блокування висловлювань, які уряд вважає шкідливими для дітей,” – йдеться у заяві Fight for the Future. “А хто визначатиме, що є шкідливим? Це ті ж люди, які використовують усі інструменти для придушення маргіналізованих спільнот та нападу на тих, кого вони вважають ворогами.”
Підтримка великих технологічних компаній
Попри критику, KOSA отримав підтримку від таких компаній, як Microsoft, Snap та X. Генеральний директор X, Лінда Яккаріно, навіть співпрацювала з сенаторами Маршею Блекберн (Р-Теннесі) та Річардом Блюменталом (Д-Коннектикут) над останнім проектом законопроекту. Google та Meta продовжують виступати проти законопроекту, але компанія Apple сьогодні оголосила, що підтримує цю ініціативу.
“Apple рада надати нашу підтримку Закону про онлайн-безпеку дітей (KOSA). Кожен має свою роль у забезпеченні безпеки дітей в інтернеті, і ми вважаємо, що цей закон матиме суттєвий вплив на онлайн-безпеку дітей,” – зазначив у заяві Тімоті Пауерлі, старший директор з урядових питань Apple.