Зі стрімким проникненням нейронних мереж у різні сфери нашого життя на перший план виходить питання безпеки даних. Користувачі, прагнучи скористатися можливостями штучного інтелекту, все частіше завантажують особисті документи, діляться резюме та розкривають контактну інформацію, не завжди усвідомлюючи потенційні наслідки.
Про це розповідає ProIT
Основні ризики пов’язані з принципами роботи багатьох нейромереж, які функціонують на основі хмарних сервісів та використовують отримані дані для безперервного навчання своїх моделей. Навіть за умови анонімізації зберігається ймовірність відновлення контексту або ідентифікації користувача. Додатково, існують шахрайські вебсайти та додатки, які маскуються під відомі платформи ШІ, з метою збору персональних даних довірливих користувачів.
Не варто завантажувати в нейромережі особисті документи, резюме, контактну інформацію, фінансові відомості тощо.
Щоб мінімізувати потенційні загрози, експерти радять уважно вивчати політику конфіденційності використовуваних сервісів. Ключовим правилом безпеки є утримання від передачі чутливої інформації через загальнодоступні ШІ-платформи. Для корпоративного використання рекомендується впроваджувати спеціалізовані рішення з посиленим рівнем захисту.
Важливим аспектом є також увага до географічного розташування серверів провайдера, наявності міжнародних сертифікатів безпеки та загальної репутації обраної платформи. Дотримання цих простих, але дієвих рекомендацій допоможе користувачам уникнути небажаних наслідків та зберегти конфіденційність своєї особистої і корпоративної інформації у епоху поширення штучного інтелекту.
Нагадаємо, що раніше ми писали про новий тренд: користувачі ChatGPT перетворюють домашніх улюбленців на людей, що виглядає досить смішно.