За даними «The New York Times», хакери, пов’язані з російською федерацією, ймовірно, намагалися зламати телефони Дональда Трампа та його партнера по кампанії, Джей-Ді Венса. Це стало частиною масштабного порушення безпеки телекомунікаційних мереж США.
Про це розповідає ProIT
Кампанія Трампа отримала повідомлення на цьому тижні про те, що номери телефонів кандидатів від Республіканської партії на посаду президента та віце-президента були серед тих, що зазнали атак у мережі Verizon, повідомляє газета, посилаючись на джерела.
Розслідування інциденту
Слідчі наразі намагаються з’ясувати, які дані могли бути доступними внаслідок цього «витонченого» злому. У доповіді зазначено, що також були атаковані інші теперішні та колишні урядовці.
ФБР та Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури підтвердили, що ведеться розслідування щодо «несанкціонованого доступу до комерційної телекомунікаційної інфраструктури представниками, пов’язаними з російською федерацією». Проте, у заяві не згадано кампанію Трампа.
«Після того, як ФБР виявило конкретну шкідливу активність, спрямовану на сектор, ФБР та Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури негайно поінформували постраждалі компанії, надали технічну допомогу та швидко поділилися інформацією для допомоги іншим потенційним жертвам», – заявили в агентстві.
Кампанія Трампа не прокоментувала, чи були телефони, які використовуються Трампом та Венсом, ціллю атаки.
Звинувачення у хакерстві
У заяві представник кампанії Трампа Стівен Чен звинуватив Білий дім та супротивника Трампа, Камалу Гарріс, у тому, що вони дозволили іноземному противнику атакувати кампанію.
У минулому місяці «Wall Street Journal» повідомила, що кібератака, пов’язана з російською федерацією, проникла в кілька американських телекомунікаційних компаній і могла отримати доступ до систем, що використовуються федеральним урядом для прослуховування з дозволу суду.
Хакери отримали доступ принаймні до трьох телекомунікаційних компаній – AT&T, Verizon та Lumen Technologies – у спробі знайти чутливу інформацію, пов’язану з національною безпекою, згідно з повідомленням.
Раніше цього року кампанія Трампа повідомила, що стала жертвою хакерської атаки, під час якої іранські актори вкрали та розповсюдили чутливі внутрішні документи.
У вересні Міністерство юстиції США розкрило кримінальні звинувачення проти трьох членів Корпусу вартових ісламської революції Ірану, яких підозрюють у хакерстві проти кампанії Трампа.
Чиновники міністерства юстиції заявили, що хакери намагалися підривати кампанію Трампа та мали намір сіяти розбрат, використовувати розколи в американському суспільстві та, можливо, вплинути на результати виборів 5-го листопада.
За два тижні до виборів Трамп та Камала Гарріс ведуть напружену боротьбу. Як у загальнонаціональних опитуваннях, так і в опитуваннях у ключових штатах, де вирішуються результати виборів, обидві сторони практично зрівнялися.