Головна ІТ-бізнес Meta розробляє власну пошукову систему на базі ШІ, щоб бути незалежними від Google і Bing

Meta розробляє власну пошукову систему на базі ШІ, щоб бути незалежними від Google і Bing

by host

Компанія Meta Platforms працює над створенням пошукової системи на основі штучного інтелекту, щоб зменшити залежність від Google і Bing. Про це повідомляє видання The Information з посиланням на особу, залучену до розробки стратегії.

За даними джерела, вебкраулерВебкраулер — це програмне забезпечення або бот, який систематично переглядає вебсторінки в інтернеті для збору та індексації інформації. Meta надаватиме розгорнуті відповіді на запитання користувачів про поточні події в чатботі Meta AI, доступному на платформах WhatsApp, Instagram і Facebook. Нині компанія покладається на пошукові системи Google і Bing, щоб надавати користувачам інформацію про новини, акції та спортивні події.

Сегмент пошукових систем на основі ШІ стрімко розвивається, і за домінування на цьому ринку змагаються OpenAI (творець ChatGPT), Google і Microsoft. Google активно інтегрує свою найпотужнішу модель ШІ Gemini в основні продукти, зокрема пошук. OpenAI використовує пошукову систему Bing свого найбільшого інвестора Microsoft для відповідей на актуальні запити.

Однак збір вебданих для навчання моделей ШІ й пошукових систем викликає занепокоєння щодо порушення авторських прав і справедливої компенсації творцям контенту. Минулого тижня Meta оголосила, що її чатбот використовуватиме контент Reuters для відповідей на запитання користувачів про новини та поточні події в режимі реального часу.

Meta звільнила 20 працівників за «шахрайство» з продуктовими ваучерами — їх витрачали на пральний порошок та патчі від прищів

Джерело: Reuters

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.