Сайт DOU опитав українських айтівців про ігрові вподобання та улюблені платформи для геймінгу, і дізнався зокрема, як відрізняється ситуація по окремих спеціальностях (цікавий спойлер: у тих, хто грає — вища медіана зарплата).
Загалом в опитуванні взяли участь 13 000 українських айтівців, з яких близько 55% грають в комп’ютерні ігри — причому медіана зарплати в них на $200 вище, ніж в тих, хто не грає, а найвища вказана на рівні $3000-6000.
Цікаво виглядає розподілення за сімейним станом: серед тих, хто обрав «співжиття» найбільша частка тих, хто грає — майже 60%, тоді як одружені айтівці грають менше всіх.
Найактивнішими геймерами в українському IT є люди віком до 25 років та 25-29 років, тоді як найменше грають айтівці 35+.
Якщо зважати на розподілення за спеціальностями, то очікувано більше за всіх грають фахівці з напрямку геймдизайн, художники/аніматори, а також сисадміни.
Майже половина c-level айтівців (CTO, COO, CEO, засновники тощо) також обрали варіант «граю» — тобто в цій категорії грають частіше за тестувальників, менеджерів, фахівців з Data Science, маркетологів та HR.
Для гри загалом айтівці обирають кілька платформ — понад 43%, якщо ж говорити про окремі девайси, то беззаперечний лідер ПК (40%), і лише на третьому місці PlayStation (близько 12%). Частка тих, що грають в Xbox та на мобільних девайсах значно менша — але, судячи з графіка ці фахівці мають найбільшу медіану зарплати.
Цікавий зв’язок і між віком айтівців та обраною платформою: наймолодші та найстарші айтівці грають на ПК. Водночас найбільша медіана віку у прихильників мобільного геймінгу. Головні конкуренти цього рейтингу — Xbox та PlayStation — хоч і відрізняються, але не дуже сильно. Однак, найстаршому фанату консолі від Sony 61 рік, тоді як у Xbox це людина 43 років.
Однак в опитуванні брали участь і айтівці з рідкісними чи екстравагантними девайсами: PSP, VR чи Playdate (таких семеро). Понад 2,5% айтівців мають Steam Deck.