Олександр Машинський, засновник збанкрутілого криптовалютного кредитора Celsius Network, заявив, що має намір визнати себе винним у двох пунктах звинувачення в шахрайстві. Ця заява пролунала у вівторок на слуханні в суді.
Про це розповідає ProIT
Колишній генеральний директор, якому 59 років, був обвинувачений минулого року у липні за сімома пунктами, серед яких шахрайство, змова і маніпуляції на ринку. Федеральні прокурори Нью-Йорка стверджували, що Машинський вводив в оману клієнтів Celsius, щоб переконати їх інвестувати, і штучно завищував вартість власного токена компанії. Того ж дня він не визнав себе винним.
Підтвердження провини у суді
У вівторок під час слухання перед суддею Джоном Кьолтлем Машинський погодився визнати себе винним за двома з семи обвинувачень: у шахрайстві з товарами та шахрайській схемі маніпулювання ціною Cel, внутрішнього токена Celsius.
Машинський був одним із кількох крипто-магнатів, звинувачених у шахрайстві після обвалу цін на криптовалюти у 2022 році, що призвело до колапсу багатьох компаній, включаючи збанкрутілу біржу FTX. Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід був визнаний винним у крадіжці близько $8 млрд у клієнтів біржі в листопаді 2023 року і засуджений у березні до 25 років ув’язнення.
Шахрайство і наслідки для Celsius
Celsius стала однією з перших у ряді банкрутств у криптовалютному секторі 2022 року, коли ціни на токени різко впали на фоні зростання процентних ставок та високої інфляції. Компанія подала заяву про банкрутство незабаром після того, як це зробили крипто-хедж-фонд Three Arrows Capital та конкурент, крипто-кредитор Voyager Digital.
Федеральні прокурори в Нью-Йорку звинуватили Машинського та колишнього головного директора з доходів Celsius, Роні Коен-Павона, у маніпулюванні ринком токена компанії, відомого як Cel. У вересні 2023 року Коен-Павон визнав себе винним та погодився співпрацювати з розслідуванням прокурорів.
Прокурори також заявили, що Машинський особисто отримав близько $42 млн від продажу своїх часток у токені Cel.
Заснована у 2017 році, Celsius подала заяву про захист від банкрутства за главою 11 у липні 2022 року після того, як клієнти почали масово виводити депозити на фоні падіння цін на криптовалюти. Багато хто спочатку не зміг отримати доступ до своїх коштів. Компанія вийшла з банкрутства 31 січня і тепер зосереджується на майнінгу біткоінів.
Криптовалютні кредитори, такі як Celsius, швидко розвивалися під час пандемії Covid, коли ціни на криптовалюти різко зростали. Вони обіцяли легкий доступ до кредитів і високі відсоткові ставки для вкладників, а потім надавали токени інституційним інвесторам, сподіваючись отримати прибуток від різниці.