Головна ІТ-бізнес Олександр Машинський: засновник Celsius зізнається у шахрайстві

Олександр Машинський: засновник Celsius зізнається у шахрайстві

Автор: Анна Мельник

Олександр Машинський, засновник збанкрутілого криптовалютного кредитора Celsius Network, заявив, що має намір визнати себе винним у двох пунктах звинувачення в шахрайстві. Ця заява пролунала у вівторок на слуханні в суді.

Про це розповідає ProIT

Колишній генеральний директор, якому 59 років, був обвинувачений минулого року у липні за сімома пунктами, серед яких шахрайство, змова і маніпуляції на ринку. Федеральні прокурори Нью-Йорка стверджували, що Машинський вводив в оману клієнтів Celsius, щоб переконати їх інвестувати, і штучно завищував вартість власного токена компанії. Того ж дня він не визнав себе винним.

Підтвердження провини у суді

У вівторок під час слухання перед суддею Джоном Кьолтлем Машинський погодився визнати себе винним за двома з семи обвинувачень: у шахрайстві з товарами та шахрайській схемі маніпулювання ціною Cel, внутрішнього токена Celsius.

Машинський був одним із кількох крипто-магнатів, звинувачених у шахрайстві після обвалу цін на криптовалюти у 2022 році, що призвело до колапсу багатьох компаній, включаючи збанкрутілу біржу FTX. Засновник FTX Сем Бенкман-Фрід був визнаний винним у крадіжці близько $8 млрд у клієнтів біржі в листопаді 2023 року і засуджений у березні до 25 років ув’язнення.

Шахрайство і наслідки для Celsius

Celsius стала однією з перших у ряді банкрутств у криптовалютному секторі 2022 року, коли ціни на токени різко впали на фоні зростання процентних ставок та високої інфляції. Компанія подала заяву про банкрутство незабаром після того, як це зробили крипто-хедж-фонд Three Arrows Capital та конкурент, крипто-кредитор Voyager Digital.

Федеральні прокурори в Нью-Йорку звинуватили Машинського та колишнього головного директора з доходів Celsius, Роні Коен-Павона, у маніпулюванні ринком токена компанії, відомого як Cel. У вересні 2023 року Коен-Павон визнав себе винним та погодився співпрацювати з розслідуванням прокурорів.

Прокурори також заявили, що Машинський особисто отримав близько $42 млн від продажу своїх часток у токені Cel.

Заснована у 2017 році, Celsius подала заяву про захист від банкрутства за главою 11 у липні 2022 року після того, як клієнти почали масово виводити депозити на фоні падіння цін на криптовалюти. Багато хто спочатку не зміг отримати доступ до своїх коштів. Компанія вийшла з банкрутства 31 січня і тепер зосереджується на майнінгу біткоінів.

Криптовалютні кредитори, такі як Celsius, швидко розвивалися під час пандемії Covid, коли ціни на криптовалюти різко зростали. Вони обіцяли легкий доступ до кредитів і високі відсоткові ставки для вкладників, а потім надавали токени інституційним інвесторам, сподіваючись отримати прибуток від різниці.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.